ویزای کانادا

هر آنچه که نیاز است در مورد ویزای کانادا بدانید، ما در این صفحه ارائه کرده ایم. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما در مانیا مهاجر استفاده نمایید.

 • نوع خدمات : درخواست ویزا
 • نوع ویزا : موقت، توریستی و…
 • اسپانسر و مشاور : مانیا مهاجر
 • درجه سختی ویزا : ۴۰% از ۵ هزار درخواست
 • اعتبار ویزا : حداکثر 5 ساله
 • محل انگشت نگاری : کارگزاری VFS
 • زمان درخواست ویزا : حداکثر 6 ماه قبل سفر
 • زمان رسیدگی سفارت : یک تا دو ماه
6
dsa

قیمت مناسب

bime

تضمین دریافت ویزا

ticket

تنوع ویزای کانادا

saeed translate

پیگیری سریع

6

ویزای کانادا

هر آنچه که نیاز است در مورد ویزای کانادا بدانید، ما در این صفحه ارائه کرده ایم. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما در مانیا مهاجر استفاده نمایید.

 • نوع خدمات : درخواست ویزا
 • نوع ویزا : موقت، توریستی و…
 • اسپانسر و مشاور : مانیا مهاجر
 • درجه سختی ویزا : ۴۰% از ۵ هزار درخواست
 • اعتبار ویزا : حداکثر 5 ساله
 • محل انگشت نگاری : کارگزاری VFS
 • زمان درخواست ویزا : حداکثر 6 ماه قبل سفر
 • زمان رسیدگی سفارت : یک تا دو ماه
saeed translate

پیگیری سریع

ticket

تنوع ویزای کانادا

bime

تضمین دریافت ویزا

dsa

قیمت مناسب

ویزای کانادا

کشور کانادا در قاره امریکای شمالی و دقیقا در بالای ایالت متحده امریکا قرار گرفته است. در چند سال اخیر میزان تقاضای گردشگران و مهاجران برای سفر و اقامت در این کشور به طور چشمگیری افزایش یافته است. بدون شک شهروندان خارجی برای ورود به کشور کانادا نیازمند اخذ ویزای این کشور می باشند. ویزای کانادا مهری است بر روی پاسپورت شهروند کشور خارجی که اجازه ورود به خاک کشور کانادا و اقامت در این کشور را به صورت موقت و یا دائمی برای شخص صادر می کند. کشور پهناور کانادا به دلیل اقتصاد پیشرفته، فرصت های شغلی بی شمار، دانشگاه های معتبر بین المللی، استانداردهای بالای زندگی یکی از مقاصد جذاب برای مهاجران سراسر دنیا به خصوص ایرانی ها تبدیل شده است. در صورتی که قصد دارید برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید با مانیا مهاجر همراه باشید تا علاوه بر آشنایی با انواع ویزای کانادا و شرایط ویزای کانادا از مشاوره تخصصی گروه حقوقی مانیا مهاجر نیز بهره مند شوید.

مقدمه

مهم نیست به عنوان یک ایرانی برای چه هدفی قصد سفر به کشور کانادا را دارید در هر حال برای سفر به کشور پهناور کانادا نیاز به اخذ ویزای این کشور دارید. ویزای کانادا مهری است بر روی پاسپورتتان که اجازه ورود به خاک کشور کانادا و اقامت در این کشور را به صورت موقت و یا دائمی برای شما صادر می کند. البته دولت کانادا برای صدور ویزای کانادا باید اطلاعات کاملی درباره هویت شخصیتان، هدفتان از سفر به کانادا، مدت زمان اقامت در کانادا و همچنین اطلاعاتی درباره اینکه آیا به تنهایی به کانادا سفر می کنید و یا اینکه همراه دارید، داشته باشد. روند اخذ ویزای کانادا به دلیل آنکه نیازمند تحقیقات و مدارک فراوانی است، بسیار چالش برانگیز است. مهمترین نکته در اخذ ویزای کانادا آن است که بدانید دولت کانادا از مهاجران ایرانی چه مدارک و اطلاعاتی می خواهد و سپس متناسب با آن روند کارتان را انتخاب کنید. اگر قصد دارید از ابتدا پرونده مهاجرتی خود به کشور کانادا را بسیار با قدرت و بدون ریسک به ثمر برسانید، حتما از راهنمایی های مشاوران زبده در امر مهاجرت به کانادا بهره بگیرید. شرکت مهاجرتی مانیا مهاجر کامل ترین و جامع ترین اطلاعات را در زمینه اخذ ویزای کانادا در اختیار هموطنان عزیز قرار می دهد.

انواع ویزای اقامت کانادا

روند اخذ ویزای کانادا به دلیل آنکه نیازمند تحقیقات و مدارک فراوانی است، بسیار چالش برانگیز است. مهمترین نکته در اخذ ویزای کانادا آن است که بدانید مقامات کانادایی از مهاجران چه مدارک و اطلاعاتی می خواهند و سپس متناسب با آن روند کارتان را انتخاب کنید. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که کشور کانادا به حضور مهاجران نیاز دارد و اگر بتوانید مسیر درستی را انتخاب کنید که نشان دهد حضور شما در جهت رشد و پیشرفت این کشور سودمند است با موفقیت می توانید ویزای این کشور را اخذ کنید. کانادا با سیستم مهاجرت نسبتا باز و منظم خود به یکی از مقاصد اصلی مهاجران و پناهندگان سراسر دنیا تبدیل شده است. با توجه به اهداف و شرایط شخصی شما روش های بسیاری برای اخذ ویزای کانادا و اقامت دائم این کشور وجود دارد. کشور زیبای کانادا در نیم قرن گذشته به استقبال از مهاجران و بها دادن به تنوع فرهنگی شهرت یافته است. افراد خارجی حدود 5/1 جمعیت این کشور را تشکیل می دهند که یکی از بالاترین نسبت ها را در میان کشورهای صنعتی غربی برخوردار است. حضور مهاجران در مقابله با جمعیت سالخورده و رشد اقتصادی کانادا سهم بسزایی داشته است.

ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که به مهاجران این امکان را می دهد که با توجه به هدف خود از سفر به کشور کانادا گزینه مناسب را انتخاب کنند. در ادامه با انواع ویزای اقامت موقت کانادا آشنا می شویم. با مانیا مهاجر همراه باشید:

ویزای موقت کانادا (Temporary Canada Visas

شهروندان خارجی که از امتیاز معافیت ویزای کانادا برخوردار نیستند، و تمایل دارند برای مدت زمان محدودی در کشور کانادا اقامت داشته باشند برای ورود و اقامت در این کشور لازم است یکی از انواع ویزای موقت کانادا را با توجه به هدفشان از سفر به کانادا اخذ کنند. ویزای موقت کانادا به شهروند کشور خارجی اجازه اقامت در این کشور را در مدت زمان تعیین شده توسط کنسولگری کانادا که معمولا 6 ماه است صادر می کند. البته ویزای موقت کانادا از لحاظ تعداد دفعات ورود به این کشور نیز به دو گروه یک بار ورود (single) و چند بار ورود (multiple) طبقه بندی می شود.

ویزای یک بار ورود کانادا (single)

ویزای یک بار ورود کانادا برای فرد متقاضی مجوز یک بار ورود به کشور کانادا را برای مدت زمان حداکثر 6 ماه صادر می کند.

ویزای چندبار ورود کانادا (multiple)

ویزای چندبار ورود کانادا برای فرد متقاضی مجوز چند بار ورود به کشور کانادا و در هر نوبت حداکثر 6 ماه تا پایان مدت اعتبار ویزا را صادر می کند.

انواع ویزای موقت کانادا

ویزای توریستی کانادا (Canada Tourist Visa)

یکی از رایج ترین انواع ویزای موقت کانادا، ویزای توریستی و یا ویزای ویزیتور (Visitor Visa) می باشد که اگر برای سپری کردن تعطیلات و یا دیدار با خانواده قصد سفر به کشور کانادا را دارید این ویزا بهترین گزینه برای شما خواهد بود.
البته شرط اصلی اخذ ویزای توریستی کانادا آن است که موقت بودن اقامت شخص در کانادا توسط افسر مهاجرت مورد تایید قرار گیرد. ویزای توریستی کانادا مجوز یک بار سفر به این کشور را برای مدت زمان حداکثر 6 ماه صادر می کند. شهروندان خارجی که برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام می کنند، لازم است هنگام ارسال درخواست TRV تاریخ ورود خود را به کشور کانادا نیز مشخص کنند و از زمان تاریخ ورود متقاضی، ویزای گردشگری فرد دارای حداکثر 6 ماه اعتبار است. البته مهاجران واجد شرایط که برای نخستین بار می خواهند برای ویزای تحصیلی و یا کاری کانادا اقدام کنند، در صورت تایید درخواستشان به طور اتوماتیک ویزای توریستی را نیز دریافت می کنند. تمدید ویزای اقامت موقت کانادا یا به صورت آنلاین یا با درخواست کاغذی امکان پذیر است. لازم به ذکر است که شهروندان خارجی برای تمدید مهلت ویزای اقامت موقت کانادا باید حداقل 30 روز قبل از پایان اعتبار ویزای اولیه اقدامات لازم را انجام دهند.

سوپر ویزای کانادا (Canada Super Visa)

سوپر ویزای کانادا یکی دیگر از انواع ویزای موقت کانادا است که بهترین گزینه برای افرادی است که می خواهند والدین، پدربزرگ و یا مادربزرگ خود را به کشور کانادا بیاورند و از خانواده خود حمایت مالی نیز انجام دهند. سوپر ویزای کانادا یک ویزای مولتی و چند بار ورود است که حداکثر 10 سال اعتبار دارد و افرادی که موفق به کسب سوپر ویزای کانادا می شوند در هر بار ورود به کانادا می توانند حداکثر 2 سال در این کشور اقامت داشته باشند. البته برای دریافت سوپر ویزای کانادا فرزند و یا نوه شخص متقاضی باید اقامت دائم کشور کانادا را داشته باشد. فرد دارنده سوپر ویزای کانادا در مدت زمان اقامت خویش در این کشور اجازه شرکت در هیچ یک از دوره های تحصیلی پاره وقت و تمام وقت را ندارد و همچنین اجازه استفاده از مزایای درمانی را ندارد و تنها برای شخص اجازه دیدار با خانواده صادر می شود.

ویزای دیپلماتیک و رسمی کانادا (Diplomatic and Official Visa)

ویزای موقت دیپلماتیک و رسمی کانادا برای دیپلمات ها و مقامات کشورهای خارجی به منظور انجام وظایف و مسئولیت های فرد در حوزه مورد نظر صادر می شود و فرد متقاضی اجازه کار، تحصیل و یا دریافت پوشش خدمات پزشکی در کانادا را ندارد.

ویزای تجاری کانادا (Canada Business Visa)

ویزای تجاری کانادا یکی دیگر از انواع ویزاهای موقت کانادا است که برای متقاضیانی که تمایل به تجارت با یک شرکت کانادایی را دارند صادر می شود. یکی از نکات جالب توجه درباره ویزای تجاری کانادا آن است که شخص دریافت کننده برای مدت حداکثر شش ماه می تواند در این کشور اقامت داشته باشد و در طول مدت اقامت خویش در کانادا اجازه کار در هیچ شرکت کانادایی را ندارد و تنها مجاز به شرکت در ملاقات های کاری، شرکت در کنفرانس ها و کارگاه های آموزشی و امضای توافق نامه های کاری است.

ویزا تولد فرزند در کانادا (Visa to Give Birth in Canada)

برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت و پاسپورت این کشور راه های متفاوتی وجود دارد و تولد در کانادا یکی از این راه ها محسوب می شود. نوزاد متولد شده در کانادا به طور خودکار یک شهروند کانادایی محسوب می شود و والدین وی می توانند پس از تولد فرزندشان حتی اگر مقیم و یا شهروند کانادا نباشند، برای دریافت پاسپورت کانادا می توانند اقدام کنند. شخص دریافت کننده ویزای تولد فرزند در کانادا برای مدت حداکثر شش ماه می تواند در این کشور اقامت داشته باشد و در طول مدت اقامت خویش می تواند با خانواده خود دیدار کند اما اجازه استفاده از پوشش های پزشکی و اجتماعی که به شهروندان کانادایی اعطا می شود را ندارد.

ویزا اهدای عضو در کانادا (Intending Organ Donors Visa)

ویزای اهدای عضو کانادا یکی دیگر از انواع ویزاهای موقت این کشور است که برای اهدا کنندگان عضو که قصد اهدای اعضای بدن خویش را به یک شهروند و یا فرد مقیم کانادا را دارند صادر می شود. شخص دریافت کننده ویزای اهدای عضو کانادا می تواند برای مدت زمان حداکثر شش ماه در این کشور اقامت داشته باشد و در طول مدت اقامت خویش اجازه استفاده از پوشش های پزشکی و مزایای اجتماعی که به شهروندان کانادایی اعطا می شود را ندارد.

ویزای دانشجویی کانادا (Canada Student Visa)

یکی از مزایای تحصیل در کشور کانادا آن است که فرد متقاضی می تواند همراه خویش والدین و یا همسر خود را نیز به کشور کانادا آورده و پس از پایان تحصیل نیز برای کسب مجوز کار آزاد در این کشور اقدام کند. روند اخذ ویزای دانشجویی کانادا با دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور آغاز می شود که برای تحصیل در یک موسسه یادگیری (DLI) و زندگی در کانادا باید ویزای تحصیلی کشور کانادا را اخذ کنید. Direct Stream Student و یا SDS فرآیند درخواست مجوز تحصیل در کشور کانادا است که زمان پردازش آن سریعتر و در حدود 20 روز می باشد. SDS مناسب دانشجویانی می باشد که مهارت های زبان انگلیسی و فرانسوی آنها در حد پیشرفته است و مایل به تحصیل در یک موسسه DLI می باشند. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را در طول مدت زمان حداکثر 6 ماه دارند می توانند تنها ویزای TRV دریافت کنند.

ویزای کار موقت در کانادا (Canada Temporary Work Visa)

ویزای کار موقت کانادا یکی دیگر از انواع ویزاهای موقت این کشور است که متقاضیان دارای دعوت نامه معتبر پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای کانادایی که شرایط دریافت ویزای موقت کانادا را دارند، می توانند برای این ویزا اقدام کنند. شخص دریافت کننده ویزای کار موقت کانادا برای مدت حداکثر شش ماه می تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزای کار در تعطیلات کانادا (Working Holiday Visa)

ویزای کار در تعطیلات کانادا برای جوانانی که همزمان با سپری کردن تعطیلات خود در کانادا دوست دارند از طریق کار در این کشور هزینه های سفر خود را نیز تامین کنند بسیار مناسب است. ویزای کار در تعطیلات کانادا بخشی از برنامه International Experience Canada (IEC) کانادا می باشد که به جوانان امکان کار و مسافرت و همچنین گذراندن دوره های کارآموزی بین المللی را می دهد.

تعرفه ویزای کانادا

خدمات نرخ همکار نرخ مشتری
ثبت‌نام ویزای توریستی 375 دلار آمریکا 420 دلار آمریکا
ثبت‌نام ویزای توریستی از نفر دوم به بعد 345 دلار آمریکا 390 دلار آمریکا
ثبت‌نام ویزای توریستی افراد زیر 14 سال 275 دلار آمریکا 320 دلار آمریکا
ثبت‌نام ویزای توریستی بدون نیاز به انگشت ‌نگاری 275 دلار آمریکا 320 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی 520 دلار آمریکا 580 دلار آمریکا
ثبت‌نام ویزای همراه دانشجو 595 دلار آمریکا 660 دلار آمریکا
وقت سفارت کانادا 20 دلار آمریکا 30 دلار آمریکا

شرایط دریافت ویزای کانادا

سفارت کانادا، قوانین جدی و سخت گیری های بسیاری را جهت اعطای ویزا به اتباع ایرانی اعمال می کند. سفارت کانادا در ایران شعبه ندارد و مهاجران ایرانی برای مصاحبه و انگشت نگاری باید به سفارت های این کشور در اطراف ایران از جمله دبی، ارمنستان و ترکیه مراجعه کنند. در ادامه با مدارک لازم جهت دریافت ویزای اقامت موقت کانادا آشنا می شویم. با مانیا مهاجر همراه باشید:

 • فرد متقاضی برای آنکه به عنوان سرپرست و متقاضی اولیه ویزا اقدام کند، باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ترجمه رسمی تمامی مدارکی که به زبانی غیر از انگلیسی و فرانسوی هستند.
 • نداشتن محکومیت کیفری و اثبات و تایید آن توسط دادگاه
 • توانایی مالی برای پرداخت هزینه های ویزا
 • امضا و تاریخ گذاری مدارک ارسالی
 • در صورتی که به کشور کانادا یا هر کشور دیگری مهاجرت داشته اید ارائه نسخه هایی از وضعیت مهاجرت در کشور مربوطه
 • ارائه فرم درخواست ویزایی که دارای امضای فرد متقاضی است.
 • ارائه مدارک و صورتحساب های مالی شامل نامه تمکن بانک که نشان دهنده بودجه کافی متقاضی برای پرداخت هزینه های سفر و زندگی در کانادا باشد. (نامه تمکن باید به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک باشد). فرد متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا باید افسر مهاجرت را متقاعد کند که دارای ملک ودارایی مالی، خانواده و شغل مناسب می باشد.
 • آمادگی برای مصاحبه حضوری با افسر مهاجرت و ارائه اطلاعات بیومتریک ( عکس دیجیتال صورت و انگشت نگاری دیجیتال 10 انگشت دست برای بررسی سابقه کیفری متقاضی ویزا) را داشته باشد.
 • داشتن سلامت جسم و روان و اخذ گواهی سلامت توسط پزشک
 • اثبات بازگشت به کشور مبدا پس از پایان مهلت اعتبار ویزا
 • فرد متقاضی باید اثبات کند قصد انجام کار و ادامه تحصیل در کشور کانادا را ندارد. ( البته حضور در دوره های آموزشی که مدت دوره حداکثر 6 ماه است بلامانع می باشد)
 • ارائه دعوت نامه برای متقاضیانی که قصدشان از سفر به کانادا دیدار با اقوام و بستگان می باشد.
 • متقاعد کردن افسر مهاجرت که هدف متقاضی از سفر به کانادا دیدار خانوادگی می باشد و در این صورت فردی که برای متقاضی دعوتنامه می فرستد باید در میان اقوام درجه 1 متقاضی باشد.
 • صورت حساب های بانکی دوستان و یا خانواده در صورتی که قصد متقاضی از دریافت ویزای توریستی کانادا دیدار با آنها باشد.
 • ارائه بلیط رفت و برگشت و واچر هتل و فرمی که هدف متقاضی از سفر به کانادا را شرح دهد برای متقاضیانی که برای گشت و گذار به کانادا سفر می کنند الزامی است.
 • مدارک مربوطه به هویت شخصی و وضعیت مدنی
 • ارائه فرمی که هدف متقاضی از سفر به کانادا را شرح دهد
 • ارائه دو قطعه عکس متناسب با شرایط عکس ویزای کانادا
 • وضعیت شغلی و تحصیلی از طریق ارائه رزومه کاری و مدرک تحصیلی و همچنین ارائه نامه ای از کارفرما که نشان دهنده انجام وظایف قراردادی متقاضی و لزوم بازگشت فرد به کشور خود باشد.

مراحل درخواست ویزای کانادا

برای دریافت ویزای توریستی کانادا فرم ها و مراحل مختلفی وجود دارد که فرد متقاضی باید این مراحل را طی کند. در ادامه به شرح مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا می پردازیم.

 • فرد متقاضی باید صلاحیت خویش را به منظور دریافت ویزای توریستی کانادا اثبات کند
 • ارائه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا
 • ارائه فرم درخواست ویزای توریستی کانادا
 • انتظار برای بررسی درخواست ویزا متقاضی
 • ارسال پاسپورت برای مهرزنی

چه مدت زمانی برای صدور ویزای توریستی کانادا لازم است

بررسی مدارک و صدور ویزای توریستی کانادا بین 8 تا 40 روز کاری طول می کشد. البته زمان پردازش مدارک برای صدور ویزای توریستی کانادا با توجه به کشوری که فرد متقاضی در آن زندگی می کند متفاوت است و حداقل یک ماه طول می کشد.

ویزای توریستی کانادا چه مدت اعتبار دارد

کنسولگری کانادا و افسر مهاجرت با توجه به شرایط فرد متقاضی و نوع هدف فرد از سفر به کانادا ویزای توریستی متقاضی را به صورت کوتاه مدت و یا بلند مدت و حداکثر تا زمان انقضای پاسپورت فرد صادر می کند. البته شرط اصلی اخذ ویزای توریستی کانادا آن است که موقت بودن اقامت شخص در کانادا توسط افسر مهاجرت مورد تایید قرار گیرد. ویزای توریستی کانادا از لحاظ تعداد دفعات ورود به سینگل و یا یک بار ورود و مالتیپل و یا چند بار ورود طبقه بندی می شود. ویزای سینگل کانادا مجوز یک بار ورود به این کشور را برای مدت زمان تعیین شده توسط افسر مهاجرت و حداکثر برای 6 ماه را صادر می کند و ویزای مالتیپل مجوز چند بار ورود برای حداکثر تا مدت زمان اعتبار پاسپورت فرد صادر می کند که متقاضی در هر نوبت حداکثر 6 ماه می تواند در کانادا اقامت داشته باشد.

تمدید ویزای توریستی کانادا

تمدید ویزای اقامت موقت کانادا یا به صورت آنلاین یا با درخواست کاغذی امکان پذیر است. لازم به ذکر است که شهروندان خارجی برای تمدید مهلت ویزای اقامت موقت کانادا باید حداقل 30 روز قبل از پایان اعتبار ویزای اولیه اقدامات لازم را انجام دهند. البته تمدید ویزا بر خلاف ویزا ضمیمه پاسپورت نمی شود و سندی است به نام (visitor record) که IRCC هنگام تایید درخواست فرد متقاضی تمدید ویزا برای شخص صادر می کند.

فرم های لازم برای درخواست ویزای موقت کانادا

 • فرم IMM 5257 برای درخواست اقامت موقت (Application for Temporary Resident)
 • فرم IMM 5707 اطلاعات خانوادگی (Family Information Form)

فرم های دیگری که در شرایط خاص لازم است فرد متقاضی ویزای موقت ارائه دهد:

 • فرم IMM 5409 (Statutory Declaration of Common-law Union)
 • فرم IMM 5476 استفاده از یک نماینده (Use of a Representative)
 • فرم IMM 5475 مرجع انتشار اطلاعات شخصی برای یک فرد تعیین شده (Authority to release personal information to a designated individual)

چگونه می توان برای ویزای اقامت موقت کانادا (TRV) اقدام کرد

متقاضیان دریافت ویزای اقامت موقت کانادا می توانند برای دریافت ویزای TRV به دو روش زیر اقدام کنند :

 • درخواست آنلاین ویزای کانادا (Online application)
 • مراجعه حضوری (Application in person)

البته به دلیل آنکه بیشتر فرآیندهای درخواست در حال دیجیتالی شدن است توصیه می شود که در صورت امکان برای درخواست ویزای اقامت موقت خویش به صورت آنلاین اقدام کنید. لازم به ذکر است که در شرایط ثبت نام آنلاین نیز فرد متقاضی برای انجام مصاحبه حضوری و ارائه اطلاعات بیومتریک باید شخصا در سفارت کانادا حاضر شود. اگرچه در صورتی که شخصا بخواهید برای ویزای اقامت موقت خود اقدام کنید تعداد دفعاتی که باید به کنسولگری مراجعه کنید افزایش می یابد.

مدارک لازم برای دریافت سوپر ویزای کانادا

 • ارائه مدارک و صورتحساب های مالی شامل نامه تمکن بانک که نشان دهنده بودجه کافی متقاضی برای پرداخت هزینه های سفر و زندگی در کانادا باشد. (نامه تمکن باید به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک باشد). فرد متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا باید افسر مهاجرت را متقاعد کند که دارای ملک ودارایی مالی، خانواده و شغل مناسب می باشد.
 • ارائه بلیط و یا رزرو بلیط رفت و برگشت
 • ارائه دعوت نامه از سوی فرزند و یا نوه متقاضی که اقامت دائم کانادا را دارد.
 • اثبات رابطه متقاضی با فرد فرستنده دعوت نامه از طریق شناسنامه و سایر مدارک
 • وضعیت مهاجرت فرزند و یا نوه متقاضی در کانادا
 • صورت وضعیت حساب بانکی نوه و یا فرزند متقاضی به شرح زیر:
 1. ارائه کپی گردش حساب یک ماه آخر و 4 ماه آخر حساب فرد فرستنده دعوت نامه
 2. ارائه نامه از سمت کارفرما فرد فرستنده دعوت نامه که شرح میزان درآمد سالیانه فرد در آن ذکر شده باشد.
 3. ارائه بیمه کاری
 4. اگر فرد فرستنده دعوت نامه دارای شغل آزاد است یک حسابدار باید میزان درآمد سالیانه فرد را مشخص کند.
 5. در صورتی که شخص فرستنده دعوت نامه دارای منابع درآمدی دیگر نظیر حقوق باز نشستگی، سرمایه گذاری و … می باشد ضمیمه مدارک شود.
 • ارائه فرمی که هدف متقاضی از دریافت سوپر ویزای کانادا را برای دولت کانادا شرح دهد.
 • ارائه دو قطعه عکس متناسب با شرایط عکس سوپر ویزای کانادا
 • وضعیت شغلی و تحصیلی از طریق ارائه رزومه کاری و مدرک تحصیلی و همچنین ارائه نامه ای از کارفرما که نشان دهنده انجام وظایف قراردادی متقاضی و لزوم بازگشت فرد به کشور خود باشد.
 • ارائه اسنادی از قبیل سند مالکیت، اجاره نامه و … که نشان دهد فرد متقاضی پس از پایان مدت اعتبار ویزای خویش به کشور خود باز می گردد.
 • ارائه مدارکی که نشان دهد فرد متقاضی قصد ادامه تحصیل و یا کار در کشور کانادا را ندارد.
 • ارائه مدارکی که نشان می دهد فرد متقاضی سوپر ویزای کانادا دارای بیمه پزشکی خصوصی از یک شرکت بیمه کانادایی با پوشش حداقل 100000 دلار می باشد که برای مدت حداقل یکسال دارای اعتبار است.
 • کلیه مدارک ضروری ویزای موقت کانادا
Minimum income necessary Size of family unit
$24,949 1 person (your child or grandchild)
$31,061 2 persons
$38,185 3 persons
$46,362 4 persons
$52,583 5 persons
$59,304 6 persons
$66,027 7 persons
$6,723 For more than 7 persons, add an additional for each person

  یکی از نکاتی که برای اخذ سوپر ویزای کانادا لازم است آن است که فرد فرستنده دعوت نامه باید توانایی مالی کافی برای میزبانی از شخص متقاضی سوپر ویزای کانادا را داشته باشد. فرد فرستنده دعوت نامه سوپر ویزای کانادا باید تعداد افراد تحت تکفل خود را بیان کند و نیز فرد متقاضی دریافت سوپر ویزای کانادا را هنگام ورود به این کشور به افراد تحت تکفل خود اضافه کند.

  در ادامه جدول حداقل میزان حقوق سالانه نوه و یا فرزند فرد متقاضی سوپر ویزای کانادا را با توجه به تعداد افراد تحت تکفل مشاهده می کنید.

  shiny-canada-typography-banner_77503-31

  مدارک لازم برای دریافت ویزای تجاری کانادا

  • کلیه مدارک ضروری برای دریافت ویزای موقت کانادا
  • فرد متقاضی دریافت ویزای تجاری کانادا باید تجارت و بیزینس شخصی خود را در کشوری غیر از کانادا داشته باشد و یا کارمند در زمینه مشاغل ثبت شده در کشوری غیر از کانادا باشد.
  • فرد متقاضی ویزای تجاری کانادا باید یک منبع درآمد از طریق کار در کشوری غیر از کانادا را داشته باشد که به سبب آن فرد متقاضی دریافت ویزای تجاری کانادا مجوز کار در کانادا را ندارد و نمی تواند به عنوان کارمند در کانادا فعالیت کند.
  • در صورتی که فرد متقاضی ویزای تجاری کشوری غیر از کانادا را نیز قبلا دریافت کرده است آن را ضمیمه مدارک خود کند.
  • ارائه مدارکی که نشان دهنده آن است که شما در حال توسعه روابط تجاری با یک شرکت کانادایی هستید و یا دریافت دعوت نامه برای شرکت در جلسه، کنفرانس و یا یک کارگاه آموزشی
  • ارائه بلیط رفت و برگشت و یا رزرو آن
  • ارائه اسناد ثبت شرکتی که فرد متقاضی در آن مشغول فعالیت می باشد.
  • نامه از کارفرما که عنوان شغل، میزان حقوق و دلیل سفر شما به کانادا را مشخص می کند.
  • ارائه فرمی که هدف متقاضی از دریافت ویزای تجاری کانادا را برای دولت کانادا شرح دهد.
  • ارائه دو قطعه عکس متناسب با شرایط عکس ویزای تجاری کانادا

  دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

  همانطور که می دانید ویزای کانادا یکی از چالش برانگیزترین و البته معتبرترین ویزاهایی است که می توانید در پاسپورت خود داشته باشید. پروسه اخذ و دریافت ویزای کانادا پروسه ای دشوار و چالش برانگیز است و گاهی ریجکت و عدم پذیرش ویزای کانادا نیز بخشی از این پروسه چالش بر انگیز است. در ادامه این مطلب به دلایل ریجکتی ویزای کانادا و نحوه اعتراض به ریجکت ویزای کانادا و رفع ریجکتی ویزای کانادا می پردازیم. با مانیا مهاجر همراه باشید.

  • عدم ارائه مدارک کافی و صحیح مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا
  • تمکن مالی ناکافی متقاضی اخذ ویزای کانادا برای تامین هزینه های سفر و اقامت خود در کانادا
  • عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی همچون داشتن سابقه کیفری و …
  • عدم برخورداری از سلامت کافی و نداشتن استانداردهای سلامتی که در آن صورت ممکن است متقاضی اخذ ویزای کانادا خطراتی را برای شهروندان کانادایی ایجاد کند.
  • در صورتی که افسر مهاجرت کانادا درباره هدف متقاضی اخذ ویزای کانادا از سفر به کانادا و دلایل سفر وی متقاعد نشود.
  • عدم اطمینان افسر مهاجرت کانادا نسبت به اینکه متقاضی اخذ ویزای کانادا پس از پایان مهلت اعتبار ویزای کانادا خود به کشور مبدا باز می گردد.
  • ناکافی بودن سابقه سفرهای خارجی پیشین متقاضی ( بویژه سفر به کشورهای حوزه شنگن)
  • ضعیف بودن وابستگی های خانوادگی متقاضی اخذ ویزای کانادا در کشور مبدا
  • عدم برخورداری از شغل مناسب در کشور مبدا
  • ضعف در مهارت زبان انگلیسی

  چگونه از ریجکت شدن مجدد ویزای کانادا جلوگیری کنید

  نامه ریجکت ویزای کانادا بسیاری از اطلاعات مهم درباره علت ریجکت شدن ویزای کانادا را شرح می دهد که متقاضی می تواند با استناد به این نامه و استفاده از نظرات آفیسر پرونده در جهت رفع نواقص پرونده خود بکوشد و درخواست جدید ویزای کانادا خود را تقویت کند.

  با داشتن اطلاعات درست و کافی از دلایل ریجکت ویزای کانادا که در نامه رسمی ریجکت ویزای کانادا توسط افسر مهاجرت کانادا شرح داده شده است، می توان مسیر درست جهت رفع دلایل ریجکت ویزای کانادا و ارائه درخواست جدید برای اخذ ویزا را پیدا کرد.

  نحوه اعتراض به ریجکت و یا عدم پذیرش ویزای کانادا

  نحوه اعتراض به ریجکت و عدم پذیرش ویزای کانادا فرآیندی کاملا حساس و تا حدودی چالش بر انگیز است. اعتراض به ریجکت و عدم پذیرش ویزای کانادا باید توسط کارشناسان مجرب و پس از کنترل دقیق مدارک و بررسی دلایل ریجکت ویزای کانادا که در نامه ریجکت متقاضی توسط افسر مهاجرت سفارت کانادا شرح داده شده است انجام شود.

  اگر درخواست ویزای متقاضی اخذ ویزای کانادا توسط افسر مهاجرت کانادا ریجکت شود دو روش برای اخذ ویزای کانادا وجود دارد :

  • در صورتی که مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا متقاضی کامل بوده و متقاضی نسبت به ریجکت ویزای کانادا اعتراض داشته باشد می تواند نسبت به ریجکت ویزای کانادا خود درخواست تجدید نظر نماید.
  • در صورتی که دلایل ریجکت ویزای کانادا متقاضی معتبر است ، متقاضی اخذ ویزای کانادا تنها می تواند پس از بر طرف نمودن نقوص پرونده و دلایل ریجکت ویزای کانادا خود یک درخواست جدید برای اخذ ویزای کانادا ارائه دهد.

  البته بر اساس قوانین جدید سفارت کانادا متاسفانه دیگر امکان اعتراض به ریجکت ویزای کانادا به صورت رایگان برای متقاضیان ایرانی وجود ندارد و اتباع ایرانی در صورت ریجکت ویزای کانادا خود تنها می توانند مجددا برای یک درخواست جدید جهت اخذ ویزای کانادا اقدام نمایند. شما می توانید جهت بر طرف نمودن نقوص پرونده خود و رفع دلایل ریجکت ویزای کانادای خود از وکلای مجرب دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر کمک بگیرید و شانس خودتان را برای پذیرش ویزای کانادا در درخواست جدیدتان افزایش دهید.

  در صورت ریجکت ویزای کانادا، متقاضی در درخواست جدید ویزای کانادا خود نیازی به انجام مجدد انگشت نگاری و پرداخت هزینه های مربوط به آن ندارد و تنها هزینه های مربوط به درخواست جدید ویزای کانادا و ضمیمه مدارک باید پرداخته شود. به طور کلی در صورت ریجکت ویزای کانادا متقاضیان ایرانی می توانند درخواست دریافت نامه ریجکت ویزای کانادا خود را نمایند تا نسبت به دلایل ریجکت ویزای کانادا خود آگاه شوند و در صورت معتبر بودن دلایل ریجکت ویزای کانادا خود نسبت به رفع نقوص اقدام کنند و یک درخواست ویزا جدید ارائه دهند.

  اخذ نوبت مشاوره ویزای کانادا

  شما می توانید جهت اخذ نوبت مشاوره ویزای کانادا و استفاده از راهنمایی های متخصصین مجرب ما در شرکت مهاجرتی مانیا مهاجر از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:

  • پر کردن فرم ارزیابی مشاوره اخذ ویزای کانادا از طریق سایت مانیا مهاجر که اطلاعاتتان توسط مشاورین مجرب و زبده این شرکت بررسی می شود و در صورت واجد الشرایط بودن با شما تماس گرفته می شود.
  • متقاضیان دریافت نوبت اخذ مشاوره ویزای کانادا همچنین می توانند از طریق تماس تلفنی با دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر اطلاعات و شرایط خود را به متخصصین ما در این مجموعه توضیح دهند و در صورت واجد الشرایط بودن برایشان نوبت وقت مشاوره اخذ ویزای کانادا تعیین می شود.

  سوالات متداول ویزای کانادا

  آیا در صورت ریجکت ویزای کانادا نیازی به انجام مجدد انگشت نگاری می باشد؟

  در صورت ریجکت ویزای کانادا، متقاضی در درخواست جدید ویزای کانادا خود نیازی به انجام مجدد انگشت نگاری و پرداخت هزینه های مربوط به آن ندارد و تنها هزینه های مربوط به درخواست جدید ویزای کانادا و ضمیمه مدارک باید پرداخته شود.

  آیا داشتن سابقه سفر به کشورهای با ویزای معتبر در اخذ ویزا کانادا تاثیر گذار است؟

  بر طبق تجربیات کارشناسان مجرب دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر در صورتی که متقاضی اخذ ویزای کانادا در تراول هیستوری و یا سابقه سفری خود ویزای شنگن را داشته باشد، پاسپورت وی از اعتبار بالایی برخوردار خواهد بود و مدرکی بسیار ارزشمند تلقی می شود که در تصمیم گیری افسر مهاجرت کانادا جهت صدور ویزا کانادا بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

  چه افرادی واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا هستند؟

  تحت برنامه سیستم مهاجرت اکسپرس انتری (Express Entry) کارگران ماهر فدرال یا همان متقاضیانی که دارای تحصیلات، تجربه کاری، سن مناسب، مهارت کافی در زبان انگلیسی و یا فرانسوی، تجار، افرادی که یک سال سابقه کار تمام وقت یا معادل آن در اشتغال نیمه وقت در 10 سال گذشته در یکی از 347 مشاغل واجد شرایط ذکر شده در سیستم طبقه بندی شغلی ملی یا همان (AND) که شامل مشاغل مدیریتی (Managerial Occupations) ، مشاغل حرفه ای (Professional Occupations) و یا مشاغل فنی (Technical Occupations and Skilled Trades) می باشند و تحت برنامه FSW دارای امتیاز حداقل 67 باشند واجد شرایط اخذ اقامت دائم کانادا تحت سیستم اکسپرس انتری هستند.

  مدت زمان پاسخ گویی به درخواست ویزای کانادا و صدور ویزا کانادا چند روز است؟

  بر اساس ابلاغیه سفارت کانادا و تجربیات کارشناسان مجرب دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر بعد از انجام مراحل انگشت نگاری نتیجه درخواست ویزا کانادا ظرف مدت یک هفته تا نهایتا دو ماه اعلام می شود. البته در صورتی که از نظر افسر مهاجرت کانادا پرونده متقاضی اخذ ویزای کانادا نیازمند بررسی های بیشتر باشد پروسه صدور ویزا کانادا ممکن است مدت بیشتری طول بکشد.

  از کدام کشورها راحت تر می توان برای دریافت وقت سفارت کانادا اقدام کرد؟

  متقاضیان اخذ ویزا کانادا که می خواهند برای دریافت وقت مصاحبه سفارت کانادا اقدام نمایند، می توانند وقت سفارت کانادا خود را از طریق دفاتر سفارت کانادا در کشورهای اطراف ایران از جمله ترکیه (آنکارا و استانبول)، امارات (دبی و ابوظبی) و یا ارمنستان اخذ نمایند.

  آیا امکان کنسلی وقت سفارت و استرداد وجه پس از دریافت نوبت مصاحبه وجود دارد؟

  متقاضیان اخذ ویزا کانادا که نسبت به تعیین وقت سفارت کانادا خود اقدام نموده اند و کلیه هزینه های مربوط به وقت سفارت را پرداخته اند، در صورتی که تمایل به کنسل نمودن وقت سفارت کانادا خود داشته باشند امکان استرداد وجه برای آنها وجود ندارد و وقت سفارت کانادا متقاضی بدون استرداد وجه کنسل می گردد.

  چه مدت زمان برای صدور ویزای تجاری کانادا لازم است؟

  بررسی مدارک و صدور ویزای تجاری کانادا بین 1 تا 6 هفته کاری طول میکشد. البته زمان پردازش مدارک برای صدور ویزای تجاری کانادا با توجه به کشوری که فرد متقاضی در آن زندگی میکند متفاوت است.

  ویزای تجاری کانادا چه مدت اعتبار دارد؟

  مدت زمان اعتبار ویزای تجاری کانادا حداکثر 6 ماه است. البته سفارت مانادا میتواند ویزای شخص را برای مدت زمان های طولانی تر به طور مثال برتی 3،5 و یا 10 سال هم صادر کند ولی شخص متقاضی در هربار ورود تنها میتواند برای حداکثر 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشد.

  خدمات مانیا مهاجر

  picup

  ویزا

  با ما برای سخت‌ترین ویزاها اقدام کنید. دریافت انواع ویزای کانادا، شنگن، استرالیا، انگلستان و ژاپن...

  tour

  تور

  بهترین پروازها و هتل‌ها، با همراهی لیدر فارسی‌زبان در طول گشت‌های ویژه را با تورهای مانیا مهاجر تجربه کنید.

  5 1 رای
  امتیازدهی به مقاله
  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها