ویزای ترکیه

هر آنچه که نیاز است در مورد ویزای ترکیه بدانید، ما در این صفحه ارائه کرده ایم. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما در مانیا مهاجر استفاده نمایید.

 • نوع خدمات : درخواست ویزا
 • نوع ویزا : موقت، توریستی و…
 • اسپانسر و مشاور : مانیا مهاجر
 • درجه سختی ویزا : ۴۰% از ۵ هزار درخواست
 • اعتبار ویزا : حداکثر 5 ساله
 • محل انگشت نگاری : کارگزاری VFS
 • زمان درخواست ویزا : حداکثر 6 ماه قبل سفر
 • زمان رسیدگی سفارت : یک تا دو ماه
6
dsa

قیمت مناسب

bime

تضمین دریافت ویزا

ticket

تنوع ویزای ترکیه

saeed translate

پیگیری سریع

6

ویزای ترکیه

هر آنچه که نیاز است در مورد ویزای ترکیه بدانید، ما در این صفحه ارائه کرده ایم. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما در مانیا مهاجر استفاده نمایید.

 • نوع خدمات : درخواست ویزا
 • نوع ویزا : موقت، توریستی و…
 • اسپانسر و مشاور : مانیا مهاجر
 • درجه سختی ویزا : ۴۰% از ۵ هزار درخواست
 • اعتبار ویزا : حداکثر 5 ساله
 • محل انگشت نگاری : کارگزاری VFS
 • زمان درخواست ویزا : حداکثر 6 ماه قبل سفر
 • زمان رسیدگی سفارت : یک تا دو ماه
saeed translate

پیگیری سریع

ticket

تنوع ویزای ترکیه

bime

تضمین دریافت ویزا

dsa

قیمت مناسب

مقدمه

کشور توریستی ترکیه یکی از مقاصد محبوب در میان ایرانیان جهت سرمایه گذاری، کسب و کار، ادامه تحصیل و زندگی می باشد. اخذ حق شهروندی ترکیه از طریق اخذ پاسپورت ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه به راحتی امکان پذیر است و پلی است برای ارتباط با سراسر دنیا، چرا که پاسپورت ترکیه بر اساس شاخص گذرنامه هنلی در رتبه 53 قرار دارد و به راحتی می توان با اخذ پاسپورت ترکیه به 110 کشور جهان بدون ویزا و یا با ویزا در بدو ورود سفر کرد. در ادامه با شرایط اخذ حق شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری در این کشور توریستی آشنا می شویم. با مانیا مهاجر همراه باشید:

روش های سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه با برخورداری از تمامی ابزارهای تجاری مورد نیاز در کنار ایالت متحده امریکا، چین و ژاپن در لیست مقاصد تجاری برتر و تاثیرگذار جهان قرار دارد و با نرخ تولید ناخالص داخلی حدود 3.8 درصد هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود.
دولت ترکیه همواره فرصت های بی شماری برای سرمایه گذاری در ترکیه و رشد اقتصادی پایدار ارائه داده است، که از این طریق سرمایه گذاران بین المللی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.
از جمله دلایلی که کارآفرینان و سرمایه گذاران بین المللی ترکیه را جهت سرمایه گذاری انتخاب می نمایند می توان به موقعیت استراتژیک ترکیه که در بین قاره آسیا و اروپا قرار گرفته، مالیات کم و ارائه مشوق های مالیاتی توسط دولت ترکیه به سرمایه گذاران، بازار توسعه یافته ترکیه، زیر ساخت های عالی و برخورداری از نیروی کار متخصص و جوان اشاره کرد.
شهرهایی از جمله استانبول، آدانا، آنکارا، ازمیر و بورسا گزینه های برتر در میان تاجران بین المللی برای تاسیس شرکت و سرمایه گذاری در ترکیه می باشند.
روش های متنوعی جهت سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد که در ادامه با برخی از این موارد آشنا می شویم. با مانیا مهاجر همراه باشید:

 سرمایه گذاری در کشور ترکیه از طریق خرید ملک

ترکیه کشور پهناوری است و املاک زیادی در سراسر این کشور پیشرفته ساخته شده است. قیمت ملک در ترکیه در مقایسه با سایر مقاصد محبوب گردشگری بسیار مناسب و اقتصادی است. اگرچه قیمت املاک و مستغلات در ترکیه در حال افزایش هستند اما هنوز هم می توان یک آپارتمان دو خوابه زیبا با منظره دریا را با هزینه کمتر از 100 هزار پوند خریداری کرد.
لازم به ذکر است که خانه های بسیاری نیز در ترکیه وجود دارند که توسط طراحان و معماران مشهور جهان طراحی شده اند و در یک محیط لوکس و لاکچری ساخته شده اند.
برخی از افراد خارجی به دنبال یک آپارتمان و یا ویلای لوکس در کنار دریا در ترکیه هستند تا بتوانند چندین بار در سال به ترکیه سفر کنند و تعطیلات خود را در کشور رویایی ترکیه بگذرانند. برای برخی دیگر دلیل اصلی خرید ملک در ترکیه اخذ اقامت دائم و اخذ تابعیت ترکیه است.
سرمایه گذاران خارجی با خرید ملک در ترکیه به فکر یک سرمایه گذاری سود آور و پربازده هستند و از طریق اجاره املاک در ترکیه و یا فروش مجدد آنها و استفاده از اختلاف قیمت ایجاد شده در املاک ترکیه به فکر یک سود کلان هستند.
ترکیه املاک و مستغلات بسیاری را با قیمت های بسیار متنوع و جذاب ارائه می دهد. در کشور رویایی ترکیه می توانید هر آنچه که مد نظرتان است از آپارتمان های استودیویی ارزان قیمت گرفته تا پنت هاوس ها و ویلاهای لوکس با منظره دریا را پیدا کنید.
یکی از مزیت های خرید ملک در ترکیه آن است که شهروندان بسیاری از کشورها می توانند بدون اخذ ویزا به ترکیه سفر کنند و علاوه بر آن صاحبان املاک در ترکیه می توانند پس از گذشت 5 سال از خرید ملک خویش در ترکیه برای اخذ تابعیت ترکیه اقدام نمایند.
البته در صورتی که ملک خریداری شده در ترکیه دارای ارزش 250 هزار دلار امریکا باشد و به شرط عدم فروش ملک حداقل به مدت 3 سال پس از خرید، سرمایه گذار می تواند برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خویش حق شهروندی ترکیه را در کمتر از 90 روز دریافت نماید.
لازم به ذکر است حتما قبل از خرید خانه به منظور اخذ تابعیت ترکیه، از مشاوره کمیته ارزیابی برای تعیین ارزش واقعی ملک استفاده نمایید، تا حتما قیمت ملک خریداری شده در ترکیه مشابه ارزش واقعی ملک باشد.
به عنوان مثال گاهی سرمایه گذاران خارجی ملکی را به مبلغ 250 هزار دلار امریکا در ترکیه خریداری می کنند در حالی که ارزش واقعی ملک از قیمت خریداری شده کمتر است و در گزارش ارزیابی ارزش واقعی ملک در حدود 150 هزار دلار امریکا گزارش می شود.

 سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید اوراق قرضه و یا افتتاح سپرده بانکی در یکی از بانک های دولتی ترکیه

خرید اوراق قرضه و افتتاح سپرده بانکی یکی دیگر از روش های محبوب سرمایه گذاری در میان سرمایه گذاران بین المللی از جمله ایرانیان در کشور رویایی ترکیه است. سرمایه گذاران بین المللی با خرید اوراق قرضه و یا افتتاح حساب سپرده بانکی به ارزش 500 هزار دلار امریکا در یکی از بانک های دولتی ترکیه می توانند در کنار سرمایه گذاری و سودآوری از امتیاز اخذ حق شهروندی ترکیه در کوتاه ترین زمان ممکن نیز برخوردار شوند. البته شرط اخذ حق شهروندی ترکیه از طریق خرید اوراق قرضه و یا افتتاح سپرده بانکی در ترکیه، عدم خرید و فروش اوراق قرضه و یا برداشت اصل پول سپرده توسط سرمایه گذار به مدت حداقل 3 سال می باشد و این امر توسط وزارت صنایع و فناوری کشور ترکیه کنترل می شود.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید سهام یک شرکت سرمایه گذاری املاک و مستغلات مورد تایید دولت ترکیه

از جمله مزایای این نوع سرمایه گذاری در ترکیه می توان به اخذ تابعیت ترکیه در کوتاه ترین زمان اشاره کرد و به دلیل آنکه این نوع سرمایه گذاری در شرکت های مورد تایید دولت ترکیه انجام می شود روشی ایمن و مطمئن برای سرمایه گذاری در ترکیه است.
از دیگر مزایای این روش می توان به سودآوری بیشتر در مدت زمان کوتاه اشاره کرد. البته جهت اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید سهام یک شرکت سرمایه گذاری املاک و مستغلات در ترکیه، میزان سرمایه فرد باید حداقل 500 هزار دلار امریکا باشد و همچنین امکان خرید و فروش سهام به مدت حداقل 3 سال وجود ندارد.

 سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ترکیه

سرمایه گذاران بین المللی می توانند هر نوع شرکتی را که موجب توسعه سهام خصوصی و فعالیت های عرصه عمومی می شود و در قانون تجارت ترکیه (TTC) تعیین شده و با استاندارد های بین المللی مطابقت دارد در ترکیه تاسیس نمایند.
دولت ترکیه در سال های اخیر با هدف تسهیل در انجام امور تجاری به منظور بهبود فضای سرمایه گذاری در ترکیه در جهت به حداقل رساندن هزینه های سرمایه گذاری در ترکیه و ایجاد یک تجارت موفق در ترکیه اصلاحاتی را انجام داده است. بدین منظور ثبت شرکت در ترکیه فقط از طریق ثبت نام در دفاتر ثبت تجاری و با عضویت در اتاق بازرگانی واقع در استانی که شرکت واقع شده امکان پذیر است و به صورت یک فرآیند یک مرحله ای است که در یک روز به ثبت می رسد.
لازم به ذکر است در صورتی که سرمایه گذار اقدام به استخدام حداقل 50 نفر نماید و دارای سرمایه اولیه به ارزش حداقل 500 هزار دلار امریکا باشد می تواند تابعیت کشور ترکیه را از طریق ثبت شرکت در ترکیه اخذ نماید.

روش های اخذ حق شهروندی ترکیه

ترکیه یکی از مهمترین و محبوب ترین کشورهای جهان است که هرساله میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا به دلیل زیرساخت های خوب فرهنگی، زیبایی های طبیعی، ترکیب سبک زندگی مدرن و سنتی از این کشور رویایی بازدید می نمایند. هر فصل از ترکیه برای گردشگران جذابیت های خاص خود را دارد و فراتر از دیدن این زیبایی ها، در سال های اخیر تمایل به اخذ تابعیت ترکیه به خصوص از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. یکی از سوالاتی که برای کسانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند مطرح می شود روش های اخذ حق شهروندی ترکیه و اخذ اقامت ترکیه می باشد. قوانین تابعیت ترکیه بر اساس اصول Jus sanguinis است که در ادامه با روش های اخذ حق شهروندی ترکیه آشنا می شویم. با مانیا مهاجر همراه باشید:

اخذ حق شهروندی کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری در ترکیه

سوپر ویزای کانادا یکی دیگر از انواع ویزای موقت کانادا است که بهترین گزینه برای افرادی است که می خواهند والدین، پدربزرگ و یا مادربزرگ خود را به کشور کانادا بیاورند و از خانواده خود حمایت مالی نیز انجام دهند. سوپر ویزای کانادا یک ویزای مولتی و چند بار ورود است که حداکثر 10 سال اعتبار دارد و افرادی که موفق به کسب سوپر ویزای کانادا می شوند در هر بار ورود به کانادا می توانند حداکثر 2 سال در این کشور اقامت داشته باشند. البته برای دریافت سوپر ویزای کانادا فرزند و یا نوه شخص متقاضی باید اقامت دائم کشور کانادا را داشته باشد. فرد دارنده سوپر ویزای کانادا در مدت زمان اقامت خویش در این کشور اجازه شرکت در هیچ یک از دوره های تحصیلی پاره وقت و تمام وقت را ندارد و همچنین اجازه استفاده از مزایای درمانی را ندارد و تنها برای شخص اجازه دیدار با خانواده صادر می شود.

 اخذ حق شهروندی ترکیه از طریق ثبت شرکت

آیا همیشه رویای تاسیس شرکت در خارج از کشور را داشته اید؟ آیا تمایل دارید بخشی از نیروی کارتان در یک کشور خارجی با بازار تجارت پر رونق مشغول به کار شوند؟
تاسیس شرکت در ترکیه و ایجاد شغل برای حداقل 50 نفر گزینه ای جذاب و سریع برای اخذ حق شهروندی ترکیه محسوب می شود. در ابتدای راه اندازی برنامه CBI ترکیه کار آفرینان خارجی جهت اخذ حق شهروندی ترکیه از طریق تاسیس شرکت در ترکیه نیاز به استخدام حداقل 100 نفر نیروی کار داشتند. در حالی که اکنون کار آفرینان خارجی با استخدام حداقل 50 نفر واجد شرایط دریافت پاسپورت و حق شهروندی ترکیه می شوند و می توانند از این طریق تابعیت ترکیه را در کمتر از 90 روز دریافت نمایند.
در صورتی که در زمینه تاسیس شرکت و هزینه های تجارت در ترکیه نیاز به راهنمایی و مشاوره حقوقی دارید می توانید از طریق کارشناسان مجرب دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نمایید.

 اخذ حق شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک

همانطور که اشاره شد تغییرات قابل توجهی در قانون اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در سال 2018 ایجاد شد، که بر اساس آن میزان بودجه برای سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک از مبلغ 1 میلیون دلار امریکا به مبلغ 250 هزار دلار امریکا کاهش یافته است.
ملک خریداری شده در ترکیه باید توسط افراد متخصص از سازمان ثبت اسناد و املاک ترکیه ارزیابی شود. ارزیاب املاک و مستغلات ترکیه گزارش کاملی را به بخش املاک ارسال می کند و تمامی مجوزهای قانونی ساختمان و یا پروژه، تعداد آپارتمان در هر طبقه، تصاویر داخلی و خارجی پروژه و ابعاد ملکی که ارزش تخمینی آن حداقل 250 هزار دلار می باشد را ذکر می نماید.
در صورتی که املاک و مستغلات از یک شرکت ساختمانی و یا مالک خریداری شده باشد ارزش خرید کامل باید در سند مالکیت ثبت شود و مبلغ باید از طریق حواله بانکی به فروشنده منتقل شود تا این رسیدهای بانکی به سند مالکیت ضمیمه شوند.
لازم به ذکر است قبل از صدور سند مالکیت باید درخواستی مبنی بر شرط عدم فروش ملک برای مدت زمان حداقل 3 سال ارائه شود که در زبان ترکی به آن Şerh گفته می شود و به معنای تعهد عدم فروش ملک در این بازه زمانی می باشد.
از آنجا که برای سرمایه گذاری در ترکیه بازه زمانی مشخص شده است پس از انقضا این بازه سرمایه گذار حق برداشت سرمایه خود را دارد و یا به عبارت دیگر پس از گذشت 3 سال از سرمایه گذاری، سرمایه گذار می تواند پول خود را با سود قانونی پس بگیرد و یا می تواند خانه ای را که خریده است بفروشد.
افراد خارجی که تابعیت کشور ترکیه را از طریق سرمایه گذاری کسب کرده اند، در صورتی که پس از پایان 3 سال سرمایه خود را پس بگیرند، همچنان از امتیاز حق شهروندی ترکیه برخوردار خواهند بود و این قانون برای همسر سرمایه گذار و فرزندان زیر 18 سال وی نیز بر قرار است.

اخذ حق شهروندی ترکیه از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های اخذ حق شهروندی ترکیه، ازدواج با تبعه ترکی است، که فرد می تواند بدون نیاز به سرمایه گذاری حق شهروندی ترکیه را دریافت نماید.
از جمله شرایط عمومی مورد نیاز برای ازدواج در ترکیه آن است که فردی که می خواهد به همسر خود در ترکیه بپیوندد، آشنایی ابتدایی با زبان آلمانی داشته باشد.
همچنین بانوانی که قبلا ازدواج کرده اند، باید حداقل 300 روز از طلاقشان گذشته باشد. به طور کلی چند همسری در ترکیه قابل قبول نیست.
فردی که از طریق ازدواج قصد اخذ حق شهروندی ترکیه را دارد باید یک فرد بالغ باشد و قدرت تشخیص داشته باشد. تعیین این قدرت توسط قانون مدنی ترکیه به شماره 4721 صورت می گیرد.
لازم به ذکر است ازدواج با یک شهروند ترکیه به فرد خارجی مجوز اخذ حق شهروندی ترکیه را به طور مستقیم اعطا نمی کند. جهت اخذ حق شهروندی ترکیه از طریق ازدواج باید حداقل 3 سال از زمان ازدواج فرد با یک تبعه ترکیه گذشته باشد و فرد باید برای مدت حداقل 5 سال در ترکیه اقامت داشته باشد.
متقاضی اخذ حق شهروندی ترکیه از طریق ازدواج در این بازه 3 ساله حداکثر می تواند 6 ماه از همسر خویش جدا باشد و همچنین همسران باید در وحدت خانواده باشند و از رفتارها و مشاغلی که باعث ایجاد اختلال در اتحاد خانواده می شود پرهیز کنند.

اخذ حق شهروندی ترکیه از طریق کار در ترکیه

اتباع خارجی در صورتی که برای مدت 5 سال در کشور ترکیه کار کنند و در طول این مدت بیمه و مالیات خود را پرداخت نمایند، پس از گذشت 5 سال موفق به اخذ حق شهروندی ترکیه می شوند. بدین منظور تبعه خارجی ابتدا باید اجازه کار در ترکیه را که در زبان ترکی çalışma izni نامیده می شود دریافت نمایند و توسط یک کارفرمای قانونی در ترکیه مشغول به کار شوند.

اخذ حق شهروندی ترکیه از طریق تولد در ترکیه

تولد آسان ترین و ساده ترین روش برای اخذ تابعیت ترکیه است. همانطور که در ماده 1 قانون شماره 403 ذکر شده است، کودکانی که حداقل یکی از والدینشان (پدر و یا مادر) شهروند ترکیه باشند حق دریافت تابعیت ترکیه را دارند.

اخذ حق شهروندی ترکیه از طریق فرزند خواندگی

کودکی که توسط یک شهروند ترکیه به فرزند خواندگی پذیرفته می شود، می تواند پس از پایان مراحل فرزند خواندگی تابعیت ترکیه را دریافت نماید.

اقامت ترکیه

اجازه اقامت ترکیه و یا ایکامت (IKAMET) چیست؟

اجازه اقامت ترکیه (İkamet izni ) مجوزی است که در صورت تمایل به اقامت در ترکیه بیش از مدت ویزا و یا مدت معافیت ویزا برای اتباع خارجی صادر می شود. به طور کلی اتباع خارجی که قصد دارند برای مدت بیش از 90 روز در ترکیه اقامت داشته باشند، باید جهت اخذ اجازه اقامت در ترکیه اقدام نمایند.
اجازه اقامت ترکیه و یا ایکامت یک کارت پلاستیکی صورتی رنگ است که حاوی اطلاعات و عکس دارنده اقامت ترکیه و همچنین تاریخ صدور و انقضای اقامت وی در ترکیه است. لازم به ذکر است که افراد خارجی با تمدید مجوز اقامت در ترکیه یک ایکامت جدید با شماره سند ثابت دریافت می کنند.
البته در بسیاری از اماکن ترکیه از جمله بیمارستان ها، بانک ها، ادارات دولتی، مدارس و … نیازی به نشان دادن کارت ایکامت (card ikamet) ندارید و فقط کافی است شماره ایکامت خود را به خاطر سپرده تا از این طریق سیستم امکان تشخیص هویت شما را داشته باشد.

نکات مهم در مورد اجازه اقامت ترکیه

• درخواست اخذ اقامت ترکیه از طریق شخص، نماینده قانونی و یا وکیل وی قابل انجام است.
• اتباع خارجی از زمان صدور اجازه اقامت در ترکیه، حداکثر به مدت 6 ماه فرصت دارند از ایکامت خود استفاده کنند و اقامت در ترکیه را آغاز نمایند، در غیر این صورت اجازه اقامت ترکیه باطل و بی اعتبار می شود.
• پاسپورت متقاضی اخذ اجازه اقامت ترکیه اقدام باید حداقل 60 روز بیشتر از مدت اجازه اقامت متقاضی در ترکیه اعتبار داشته باشد.
• تصمیم گیری درباره پذیرش و یا عدم پذیرش اجازه اقامت ترکیه توسط اداره کل مدیریت مهاجرت ترکیه اتخاذ می شود و کنسولگری ترکیه با توجه به اطلاعات دریافتی، اجازه اقامت در ترکیه را صادر و یا رد می کند.
• اجازه اقامت ترکیه ظرف مدت حداکثر 90 روز منعقد می شود و به متقاضی اخذ اقامت ترکیه اطلاع رسانی می شود.
• اجازه اقامت ترکیه توسط استانداری ترکیه قابل تمدید است و در هر فرآیند تمدید متقاضی ایکامت جدید با شماره سند ثابت دریافت می نماید.
• درخواست تمدید اجازه اقامت ترکیه باید پیش از پایان انقضای اجازه اقامت متقاضی در ترکیه ارائه شود. البته متقاضی حداکثر 60 روز قبل از پایان انقضای اجازه اقامت در ترکیه می تواند جهت درخواست تمدید اجازه اقامت ترکیه اقدام نماید.
• اتباع خارجی، در صورتی که از طریق اجازه اقامت و کار وارد خاک ترکیه شده اند باید از تاریخ ورود به ترکیه ظرف مدت حداکثر 20 روز کاری در سیستم ثبت آدرس ثبت نام نمایند.

انواع اجازه اقامت ترکیه 

• اجازه اقامت کوتاه مدت در ترکیه ( حداکثر 1 سال)
• اجازه اقامت خانوادگی در ترکیه (حداکثر 2 سال)
• اجازه اقامت تحصیلی در ترکیه (با توجه به مدت تحصیل)
• اجازه اقامت طولانی مدت در ترکیه ( بدون محدودیت زمانی)
• اجازه اقامت بشر دوستانه در ترکیه (حداکثر 1 سال)
• اجازه اقامت برای قربانیان تجارت انسان در ترکیه (ابتدا 30 روزه صادر می شود و می تواند برای 6 ماه تمدید شود. لازم به ذکر است که مجموع کل دوره اقامت فرد در ترکیه حداکثر 3 سال می تواند باشد.)

 چه افرادی می توانند جهت اخذ اجازه اقامت کوتاه مدت در ترکیه اقدام نمایند؟

• افرادی که برای انجام تحقیقات علمی به ترکیه سفر می کنند.
• سرمایه گذاران و افرادی که در ترکیه دارای اموال غیر منقول می باشند.
• تاجران و افرادی که جهت انجام تجارت و بیزینس به ترکیه سفر می کنند.
• افرادی که جهت شرکت در برنامه های آموزشی به ترکیه سفر می کنند.
• بیمارانی که جهت انجام برنامه های درمانی به ترکیه سفر می کنند. ( در صورتی که بیماری فرد خطری برای سلامت عمومی جامعه نداشته باشد)
• افرادی که بنا به درخواست و یا تصمیم مقامات قضایی و یا اداری مجبور به اقامت در ترکیه هستند.
• افرادی که اجازه اقامت خانوادگی آنها به اجازه اقامت کوتاه مدت در ترکیه منتقل می شود.
• افرادی که تحصیلات عالی خویش را در ترکیه به پایان رسانده اند و حداکثر 6 ماه پس از زمان فارغ التحصیلی در ترکیه جهت اخذ اقامت کوتاه مدت ترکیه اقدام کرده اند.
• اتباع خارجی غیر شاغل در ترکیه که در زمینه های مشخص شده توسط رئیس جمهور ترکیه به منظور اخذ اقامت ترکیه اقدام به سرمایه گذاری نموده اند، از جمله دارندگان املاک و مستغلات در ترکیه می توانند جهت اخذ اقامت ترکیه برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خویش اقدام نمایند.
• دارندگان تابعیت جمهوری ترک قبرس شمالی

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید املاک و مستغلات در ترکیه

مبنای اخذ اقامت ترکیه در سال 2021 می تواند خرید هر نوع ملک از جمله آپارتمان، زمین، مغازه، مزرعه و … در ترکیه باشد. در صورتی که قیمت خرید ملک در ترکیه 250 هزار دلار امریکا و یا بیشتر باشد متقاضی می تواند نه تنها اجازه اقامت در ترکیه را بلکه تابعیت و حق شهروندی ترکیه را نیز دریافت نماید.
در صورتی که میزان سرمایه گذاری متقاضی اخذ اقامت ترکیه در بخش املاک و مستغلات ترکیه کمتر از 250 هزار دلار امریکا باشد، متقاضی تنها می تواند جهت اخذ اقامت ترکیه اقدام نماید و امکان دریافت حق شهروندی ترکیه از این طریق برای وی وجود ندارد.
چه افرادی می توانند جهت اخذ اجازه اقامت خانوادگی در ترکیه اقدام نمایند؟
اجازه اقامت خانوادگی ترکیه برای اقوام شهروندان ترکیه که مشمول ماده 28 قانون شماره 5901 هستند و یا اقوام خارجیانی که هر گونه اجازه اقامتی در ترکیه را دارند و یا پناهندگان و افرادی که دارای وضعیت حفاظت ثانویه هستند صادر می شود که شامل موارد زیر می باشد :
• همسر متقاضی
• فرزندان زیر 18 سال متقاضی و یا همسر وی
• فرزندان وابسته متقاضی و یا همسر وی
در صورتی که متقاضی اخذ اقامت خانوادگی ترکیه دارای بیش از یک همسر باشد، تنها می تواند برای یکی از همسران خود اجازه اقامت خانوادگی ترکیه را دریافت نماید. البته احتمال صدور اجازه اقامت خانوادگی ترکیه برای تمامی فرزندان متقاضی وجود دارد.
در صورتی که یکی از والدین کودک ( پدر و یا مادر ) در هنگام درخواست اجازه اقامت خانوادگی ترکیه در خارج از کشور ترکیه اقامت داشته باشند، ارائه رضایت نامه محضری از وی الزامی است.
در صورت اخذ اجازه اقامت خانوادگی ترکیه، امکان تحصیل فرزندان متقاضی تا سن 18 سالگی در موسسات آموزشی ابتدایی و متوسطه ترکیه بدون اخذ اجازه اقامت دانشجویی ترکیه امکان پذیر است.

چه افرادی می توانند جهت اخذ اجازه اقامت تحصیلی در ترکیه اقدام نمایند؟

• اتباع خارجی که قصد ادامه تحصیل در دوره های ابتدایی و متوسطه در ترکیه را دارند و دارای اجازه اقامت خانوادگی ترکیه نمی باشند.
• متقاضیانی که دارای اجازه اقامت خانوادگی ترکیه می باشند، بدون اخذ اقامت تحصیلی ترکیه می توانند تا سن 18 سالگی در مدارس ابتدایی و متوسطه ترکیه بدون اخذ اقامت تحصیلی ترکیه ادامه تحصیل دهند. البته این افراد پس از پایان سن 18 سالگی برای ادامه تحصیل در ترکیه باید جهت اخذ اقامت تحصیلی ترکیه اقدام نمایند.
• اتباع خارجی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه در دوره های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و … را دارند.
لازم به ذکر است از طریق اجازه اقامت تحصیلی ترکیه فقط همسر متقاضی و فرزندان وی حق دریافت اجازه اقامت ترکیه را خواهند داشت.

اجازه اقامت بلند مدت و یا اقامت دائم ترکیه

اتباع خارجی که حداقل 8 سال با اجازه اقامت در ترکیه به طور مداوم زندگی کرده باشند و حداقل در 3 سال آخر از دولت ترکیه هیچ گونه کمکی را دریافت نکرده باشند، واجد شرایط اخذ اقامت دائم ترکیه می باشند. همچنین متقاضی اخذ اقامت دائم ترکیه باید دارای درآمد ماهیانه کافی جهت ادامه زندگی و امرار معاش در ترکیه باشد. لازم به ذکر است متقاضیان اخذ اقامت دائم ترکیه باید دارای یک بیمه درمانی معتبر باشند و تهدیدی برای جامعه و امنیت عمومی نداشته باشند.

پاسپورت ترکیه

یکی از نکاتی که تاثیر بسیاری در اخذ ویزای کشورهای حوزه شنگن، ایالت متحده امریکا و کانادا دارد؛ سابقه سفر یا همان تراول هیستوری متقاضی اخذ ویزا است. سابقه سفر (travel history) ارزش و اعتبار بسیاری به پاسپورت متقاضی اخذ ویزا می دهد که از طریق درج برچسب ویزای کشورهای مختلف جهان و مهر ورود و خروجی در پاسپورت متقاضی بدست می آید.
پاسپورت ترکیه می تواند پلی برای ورود به کشورهای دیگر باشد؛ چرا که شما می توانید با اخذ پاسپورت ترکیه به راحتی به بسیاری از کشورها سفر کنید و یک سابقه سفر خوب برای خود ایجاد کنید. روند اخذ پاسپورت ترکیه تقریبا آسان و سریع است و اتباع خارجی می توانند از طرق مختلف از جمله سرمایه گذاری، ازدواج با اتباع ترکی، فرزند خواندگی، کار و تحصیل موفق به اخذ پاسپورت و حق شهروندی ترکیه شوند.
ترکیه به دلیل برخورداری از پتانسیل های فوق العاده تجاری در زمینه های گردشگری، انرژی و فناوری، تولید، خودروسازی و کشاورزی و همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی بی نظیر خود که در بین قاره آسیا و اروپا قرار گرفته مکانی منحصر به فرد جهت سرمایه گذاری و زندگی است. شما می توانید با سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار امریکا به راحتی پاسپورت ترکیه و حق شهروندی ترکیه را اخذ نمایید. در ادامه با مراحل اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه بیشتر آشنا می شوید. با مانیا مهاجر همراه باشید:

روند اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه

• پیدا کردن ملک مناسب :
ارزش رسمی ملک باید حداقل 250 هزار دلار امریکا باشد و از یک شهروند ترکیه خریداری شود.
• دریافت شماره مالیاتی
• افتتاح حساب بانکی به نام خریدار ملک
هزینه خرید خانه باید توسط سرمایه گذار از طریق این حساب بانکی پرداخت شود.
برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه پاسپورت اصلی متقاضی، شماره مالیاتی، قبض برق، آب یا گاز محل سکونت خریدار به اسم خود خریدار (جهت تایید آدرس محل سکونت خریدار در کشور خود) لازم است.
• ارزیابی رسمی ملک توسط کارشناسان SPK
• خرید ملک در دفتر TAPU
ملک خریداری شده باید به مدت 3 سال فروخته نشود. البته سرمایه گذار در طی این مدت می تواند ملک خود را اجاره داده و از این طریق درآمد ارزی کسب کند.
• دریافت اقامت ترکیه 7 الی 10 روز پس از خرید ملک
• دریافت حق شهروندی ترکیه بین 1 الی 3 ماه پس از خرید ملک

پاسپورت ترکیه و اعتبار آن

پاسپورت ترکیه یکی از معتبرترین و قدرتمندترین پاسپورت جهان است. در سال 2018 میلادی با 114 امتیاز از جایگاه 39 در رنکینگ بین المللی پاسپورت های جهان برخوردار شد.
بر اساس رتبه بندی Henley & Partners Passport Indexدر سال 2021 ، پاسپورت ترکیه دارای رتبه 53 است.
لازم به ذکر است پاسپورت ترکیه از تاریخ 1 جولای سال 2010 میلادی به صورت بایومتریک و با اعتبار 10 ساله صادر می شود.
دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند به 77 کشور جهان از جمله قطر ، تونس ، اردن ، عراق ، مراکش ، ژاپن ، کره جنوبی ، مالزی ، سنگاپور ، برزیل ، بلاروس ، هنگ کنگ ، اندونزی ، آرژانتین ، سلطنت برونئی ، بوسنی و هرزگوین ، اکوادور ، السالوادور ، شیلی ، کلمبیا ، صربستان ، پاراگوئه ، صربستان، آفریقای جنوبی ، جمهوری ترکی قبرس شمالی ، تایلند ، اروگوئه و اوکراین بدون اخذ ویزا سفر کنند.
دارندگان پاسپورت ترکیه همچنین می توانند به بیش از 42 کشور جهان از جمله کویت ، بحرین ، لبنان و برخی از کشورهای آفریقایی از طریق ویزا در بدو ورود سفر کنند.
امکان اخذ ویزای آنلاین ( e visa) برای ورود به 7 کشور از جمله استرالیا و عمان از طریق پاسپورت ترکیه امکان پذیر است.
در صورتی که مذاکرات و توافق نامه های بین المللی بین اتحادیه اروپا و ترکیه در خصوص پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا به نتیجه برسد؛ شهروندان ترکیه در آینده به راحتی می توانند به بسیاری از کشورهای اروپایی سفر کنند.

انواع پاسپورت ترکیه

 پاسپورت معمولی یا Bordo Passport ترکیه ( رنگ مارون)

پاسپورت معمولی یا Bordo ترکیه دارای 38 صفحه است و از طریق اداره ثبت احوال و نفوس ترکیه که وابسته به وزارت کشور ترکیه است؛ اخذ می گردد. پاسپورت معمولی ترکیه با رنگ مارون، برای شهروندان عادی ترکیه صادر می شود. برای افرادی که از طریق خرید ملک در ترکیه، موفق به اخذ پاسپورت ترکیه شده اند؛ پاسپورت مارون رنگ صادر می شود. پاسپورت معمولی ترکیه برای شهروندان بالای 18 سال ترکیه، با اعتبار 10 ساله صادر می شود و شهروندان زیر 18 سال ترکیه می توانند پاسپورت معمولی ترکیه را با اعتبار 5 ساله دریافت نمایند.

 پاسپورت ویژه یا Yeşil Pasport ترکیه (رنگ سبز)

پاسپورت ویژه یا Yeşil Pasport ترکیه دارای 30 صفحه است و دارای مهر Hususi Damga می باشد. پاسپورت ویژه ترکیه با رنگ سبز برای افرادی از قبیل اعضای سابق مجلس، نمایندگان مجلس، کارمندان دولت، شهرداران ، همسر دارنده گذرنامه ویژه و … صادر می شود.

 پاسپورت دیپلماتیک یا Siyah Pasaport ترکیه (رنگ مشکی)

پاسپورت دیپلماتیک ترکیه نوعی سند هویت بین المللی است که توسط وزارت امور خارجه ترکیه صادر می شود. پاسپورت دیپلماتیک یا مشکی رنگ ترکیه دارای 28 صفحه است و موقعیت دیپلمات ها را تعریف می کند و به آنها امتیاز می دهد. پاسپورت دیپلماتیک یا Siyah Pasaport ترکیه با رنگ مشکی، برای مقامات دولتی و خانواده های آنها که برای شرکت در کنگره ها و کنفرانس های خارجی به خارج از کشور اعزام می شوند؛ صادر می شود.

 پاسپورت خدمت یا Hizmet Pasaport ترکیه (رنگ طوسی)

پاسپورت خدمت یا Hizmet Pasaport ترکیه دارای 30 صفحه است و برای افرادی که به طور رسمی از طرف دولت به خارج از کشور اعزام شده اند و دارای پاسپورت سبز یا مشکی ترکیه نیستند، افرادی که توسط سازمان هوایی ترکیه و جمعیت هلال احمر ترکیه منصوب شده اند، افرادی که به عنوان کارمندان دولتی در سازمان های بین المللی که جمهوری ترکیه در آن عضو است؛ فعالیت می کنند صادر می شود. دارنده پاسپورت طوسی رنگ ترکیه می تواند برای همسر، فرزندان زیر 18 سال، خواهر و برادر صغیر خود نیز پاسپورت طوسی رنگ ترکیه را دریافت نماید. لازم به ذکر است دارنده پاسپورت طوسی رنگ ترکیه نمی تواند برای اهداف گردشگری پاسپورت خدمت ترکیه استفاده نماید.

 حقایقی درباره اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید املاک و مستغلات در ترکیه

• سرمایه گذار پس از خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل 250 هزار دلار امریکا اجازه فروش ملک خود را به مدت حداقل 3 سال نخواهد داشت. البته سرمایه گذار می تواند با اجاره ملک خویش در ترکیه ، درآمد ارزی برای خود ایجاد کند.
• پس از گذشت 3 سال از خرید ملک در ترکیه سرمایه گذار می تواند ملک خود را بفروشد.
• با خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل 250 هزار دلار امریکا، سرمایه گذار می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز حق شهروندی ترکیه را اخذ نماید.
• سرمایه گذار مجبور نخواهد بود برای اخذ اقامت و حق شهروندی ترکیه در این کشور زندگی کند و برای او هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد.
• در صورتی که سرمایه گذار پس از پایان 3 سال از خرید ملک خود، قصد فروش ملک را داشته باشد؛ حق شهروندی ترکیه برای سرمایه گذار، همسر و فرزندان زیر 18 سال او به صورت دائمی و تا آخر عمر باقی می ماند.
• سرمایه گذاران خارجی جهت اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه تنها می توانند؛ از شهروندان ترکیه اقدام به خرید ملک نمایند.

مزایای اخذ پاسپورت و حق شهروندی ترکیه

• امکان اخذ پاسپورت ترکیه در مدت زمان کوتاه بین 1 الی 3 ماه
• عدم نیاز به اقامت و حضور دائمی در کشور ترکیه
• امکان سفر به بیش از 116 کشور دنیا بدون اخذ ویزا
• امکان اخذ آسان ویزای نوع E1 و E2 امریکا برای شهروندان ترکیه
• امکان اخذ آسان ویزای کار بریتانیا برای شهروندان ترکیه
• سرمایه گذاران خارجی جهت اخذ پاسپورت ترکیه نیازی به اثبات تمکن مالی خویش به دولت ترکیه ندارند.
• معافیت از خدمت سربازی برای فرزندان زیر 18 سال سرمایه گذار
• تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاه های ترکیه
• دریافت خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به صورت دائمی
• امکان اخذ آسان ویزای بلند مدت و یا مولتی کانادا و استرالیا
• امکان تغییر نام و فامیلی متقاضی در پاسپورت و ID کارت
• توانایی انجام بیزینس بدون محدودیت به عنوان کارفرما و یا کارمند
• معافیت از پرداخت مالیات به دولت برای درآمد در خارج از کشور
• دریافت پاسپورتی با 10 سال اعتبار

اخذ نوبت مشاوره ویزای ترکیه

شما می توانید جهت اخذ نوبت مشاوره ویزای ترکیه و استفاده از راهنمایی های متخصصین مجرب ما در شرکت مهاجرتی مانیا مهاجر از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:

 • پر کردن فرم ارزیابی مشاوره اخذ ویزای ترکیه از طریق سایت مانیا مهاجر که اطلاعاتتان توسط مشاورین مجرب و زبده این شرکت بررسی می شود و در صورت واجد الشرایط بودن با شما تماس گرفته می شود.
 • متقاضیان دریافت نوبت اخذ مشاوره ویزای ترکیه همچنین می توانند از طریق تماس تلفنی با دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر اطلاعات و شرایط خود را به متخصصین ما در این مجموعه توضیح دهند و در صورت واجد الشرایط بودن برایشان نوبت وقت مشاوره اخذ ویزای ترکیه تعیین می شود.

سوالات متداول ویزای کانادا

آیا اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری دائمی است؟

بله، شما می توانید از طریق سرمایه گذاری تابعیت ترکیه را به صورت همیشگی اخذ نمایید و حقوقی همانند شهروندان ترکیه از بدو تولد داشته باشید.

آیا به منظور دریافت مجوز درخواست تابعیت ترکیه، باید 3 سال از زمان سرمایه گذاری در ترکیه گذشته باشد؟

خیر، شما بلافاصله پس از سرمایه گذاری واجد شرایط دریافت حق شهروندی ترکیه هستید. لازم به ذکر است؛ به مدت 3 سال پس از سرمایه گذاری در ترکیه، اجازه فروش ملک یا برداشت سرمایه خود را ندارید.

آیا برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری لازم است؛ مدت زمان مشخصی در ترکیه زندگی کرد؟

خیر، اقامت در ترکیه قبل یا پس از اخذ حق تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری الزامی نیست.

چه مدت زمان پس از خرید ملک در ترکیه می توان پاسپورت ترکیه را دریافت نمود؟

به محض دریافت سند مالکیت ملک خریداری شده و تحویل پرونده به مقامات مربوطه، مراحل ارزیابی معمولا بین 45 روز تا 4 ماه طول می کشد.

آیا والدین سرمایه گذار نیز واجد شرایط دریافت حق شهروندی ترکیه می باشد؟

خیر، فقط همسر و فرزندان زیر 18 سال سرمایه گذار واجد شرایط دریافت حق شهروندی ترکیه می باشند.

آیا در صورت اخذ تابعیت ترکیه، باید از تابعیت فعلی خود صرف نظر کرد؟

خیر، تابعیت مضاعف در ترکیه مجاز است و نیازی به انصراف از تابعیت فعلی خود ندارید.

خدمات مانیا مهاجر

picup

ویزا

با ما برای سخت‌ترین ویزاها اقدام کنید. دریافت انواع ویزای کانادا، شنگن، استرالیا، انگلستان و ژاپن...

tour

تور

بهترین پروازها و هتل‌ها، با همراهی لیدر فارسی‌زبان در طول گشت‌های ویژه را با تورهای مانیا مهاجر تجربه کنید.