ویزای ایران

هر آنچه که نیاز است در مورد ویزای ایران بدانید، ما در این صفحه ارائه کرده ایم. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما در مانیا مهاجر استفاده نمایید.

 • نوع خدمات : درخواست ویزا
 • نوع ویزا : موقت، توریستی و…
 • اسپانسر و مشاور : مانیا مهاجر
 • درجه سختی ویزا : ۴۰% از ۵ هزار درخواست
 • اعتبار ویزا : حداکثر 5 ساله
 • محل انگشت نگاری : کارگزاری VFS
 • زمان درخواست ویزا : حداکثر 6 ماه قبل سفر
 • زمان رسیدگی سفارت : یک تا دو ماه
6
dsa

قیمت مناسب

bime

تضمین دریافت ویزا

ticket

تنوع ویزای ایران

saeed translate

پیگیری سریع

6

ویزای ایران

هر آنچه که نیاز است در مورد ویزای ایران بدانید، ما در این صفحه ارائه کرده ایم. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما در مانیا مهاجر استفاده نمایید.

 • نوع خدمات : درخواست ویزا
 • نوع ویزا : موقت، توریستی و…
 • اعتبار ویزا : حداکثر 5 ساله
 • محل انگشت نگاری : کارگزاری VFS
 • اسپانسر و مشاور : مانیا مهاجر
 • درجه سختی ویزا : ۴۰% از ۵ هزار درخواست
saeed translate

پیگیری سریع

ticket

تنوع ویزای ایران

bime

تضمین دریافت ویزا

dsa

قیمت مناسب

درباره ایران

جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه واقع شده است و با کشورهای ارمنستان، آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان، پاکستان، ترکیه و عراق همسایه است. دریای خزر در شمال و خلیج عمان و خلیج فارس در جنوب ایران واقع شده اند. ایران هجدهمین کشور بزرگ جهان محسوب می شود و تهران پایتخت و بزرگترین شهر این کشور می باشد. جمهوری اسلامی ایران از سال 1945 میلادی عضو سازمان ملل شده است و در میان کشورهای صادر کننده نفت (OPEC) قرار دارد. موقعیت جغرافیایی و جاذبه های توریستی و تاریخی فراوان، ایران را به یکی از مقاصد محبوب گردشگری در میان گردشگران سراسر دنیا تبدیل کرده است.

آشنایی با ویزای ایران

اخذ ویزا یکی از اولین مراحل سفر به خارج از کشور است که هر کشوری با توجه به ملیت خود برای ورود و پذیرش مسافران به کشورشان شرایط متفاوتی دارند. به طور کلی شهروندان خارجی به استثنای اتباع کشورهای خاص که از دریافت ویزای ایران معاف هستند ( به دلیل توافقات سیاسی بین آنها و دولت ایران) برای ورود به این کشور با توجه به هدفشان از سفر به ایران باید جهت اخذ یکی از انواع ویزاهای ایران اقدام نمایند و یا در صورت واجد شرایط بودن جهت اخذ ویزا در بدو ورود به ایران (VISA ON ARRIVAL) یا همان ویزای فرودگاهی ایران اقدام نمایند. البته شهروندان کشورهای افغانستان ، پاکستان ، بنگلادش ، سومالی ، کانادا ، کلمبیا ، اردن ، انگلستان و ایالات متحده نمی توانند جهت ویزا در بدو ورود به ایران (VISA ON ARRIVAL) اقدام نمایند و باید حتما درخواست ویزای خود را به صورت حضوری و از طریق سفارت ایران پیگیری نمایند. لازم به ذکر است که اتباع کشورهای ترکیه، سوریه، لبنان، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، مصر، عمان، چین، مالزی، ونزوئلا و بولیوی بدون اخذ ویزای ایران می توانند به ایران سفر کنند. در ادامه به معرفی ویزای ایران می پردازیم. با مانیا مهاجر همراه باشید

ویزای موقت ایران

شهروندان خارجی که از امتیاز معافیت ویزای ایران برخوردار نیستند، و تمایل دارند برای مدت زمان محدودی در کشور ایران اقامت داشته باشند برای ورود و اقامت در این کشور لازم است یکی از انواع ویزاهای موقت ایران را با توجه به هدفشان از سفر به این کشور اخذ نمایند. ویزای ایران انواع متفاوتی دارد و به ویزای توریستی، ویزای زیارتی، ویزای سیاسی و دیپلماتیک، ویزای تحصیلی، ویزای کار موقت، ویزای ترانزیت، سرمایه گذاری، ویزای ازدواج، پزشکی و … طبقه بندی می شود. البته ویزای ایران از لحاظ تعداد دفعات ورود به این کشور به سینگل یا یک بار ورود، مالتیپل و یا چند بار ورود طبقه بندی می شود.

ویزای کوتاه مدت ایران (Short-term visa for Iran)

ویزای کوتاه مدت ایران به ویزای نوع C معروف است. مدت زمان اعتبار ویزای کوتاه مدت ایران حداکثر سه ماه است و متقاضی اخذ ویزای ایران می تواند در مدت زمان اعتبار ویزای ایران خود برای مدت حداکثر 30 روز در کشور ایران اقامت داشته باشد.

شرایط تمدید ویزای ایران (Iran Visa Extensions)

 • به طور معمول شهروندان خارجی که ویزای یک ماهه ایران را اخذ نموده اند می توانند ویزای خود را حداکثر دو نوبت و در هر بار برای مدت 30 روز تمدید نمایند.

شهروندان خارجی برای تمدید مدت اعتبار ویزای ایران خود می توانند به دفاتر مهاجرتی واقع در ایران مراجعه نمایند.

در ادامه با انواع ویزای ایران آشنا می شویم. همچنان با مانیا مهاجر همراه باشید:

انواع ویزای ایران

 • ویزای توریستی ایران (Iran Tourist Visa)

ویزای توریستی ایران یکی از انواع ویزاهای اقامت موقت این کشور می باشد که برای متقاضیانی که برای اهداف گردشگری و یا دیدار با اقوام و خانواده و دوستان قصد سفر به کشور ایران را دارند صادر می شود. البته شرط اصلی اخذ ویزای توریستی ایران آن است که موقت بودن اقامت شخص در ایران توسط افسر مهاجرت تایید شود.

 • ویزای تجاری ایران (Iran Visa for Business and Fair Visits)

ویزای تجاری ایران یکی دیگر از انواع ویزاهای کوتاه مدت ایران است که برای شهروندان خارجی که تمایل دارند در زمینه تجارت و انجام فعالیت های تجاری و یا شرکت در جلسات کاری به ایران سفر کنند صادر می شود. البته متقاضیان اخذ ویزای تجاری ایران جهت اخذ ویزای تجاری ایران باید از طرف سازمان های دولتی ایران و یا ارگان های خصوصی و دولتی این کشور که قصد همکاری با آنها را دارند دعوت نامه دریافت نمایند.

 • ویزیتور ویزای ایران (Iran Visa for Visit to Family, Relatives and Friends)

ویزیتور ویزای ایران برای افرادی که با هدف ملاقات از خانواده، دوستان و بستگان خود قصد بازدید از ایران را دارند صادر می شود. متقاضیان اخذ ویزیتور ویزای ایران برای اخذ ویزیتور ویزای ایران باید دارای دعوت نامه باشند.

 • ویزای ایران جهت شرکت در فعالیت های فرهنگی، ورزشی و شرکت در کنفرانس ها (Iran Visa for Cultural, Sports Activities and Participation to Conferences)

متقاضیانی که قصد شرکت در یک رویداد فرهنگی، فیلم، ورزشی و … را در کشور ایران دارند از جمله تیم های ورزشی و هنری، محققان و … بیش از سفر به کشور ایران باید جهت اخذ ویزای کوتاه مدت ایران برای شرکت در رویدادهای ورزشی ، فرهنگی و … اقدام نمایند.

 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت ایران (Iran Visa for Short-term Education and Traineeship)

ویزای تحصیلی کوتاه مدت ایران برای متقاضیانی که قصد شرکت در یک دوره آموزشی در یکی از موسسات آموزشی ایران و یا گذراندن دوره کارآموزی خود در کشور ایران را دارند صادر می شود.

ویزای ترانزیت ایران (Iran Transit Visa)

ویزای ترانزیت ایران یکی دیگر از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی و کوتاه مدت ایران است که به شهروندان کشورهای خارجی اجازه می دهد تا در فرودگاه ها و شهرهای ایران برای مدت زمان کوتاهی جهت تعویض هواپیما توقف کرده و از آنجا به کشور مقصدشان سفر کنند.

ویزای بلند مدت ایران (Type D (Long-term Stay))

ویزای نوع D نام دیگر ویزای بلند مدت ایران می باشد که از انواع آن می توان به ویزای تحصیلی ایرانویزای کاری ایران،ویزای ازدواجایران و … اشاره کرد.

برخی از قوانین لازم جهت اخذ ویزای ایران

 • بانوان بالای سن 9 سال جهت اخذ ویزای ایران باید در عکس درخواست ویزای خود موهای سرشان را پوشانده و روسری به سر داشته باشند.
 • شهروندان اسرائیلی به هیچ عنوان اجازه ورود به کشور ایران را ندارند. البته اتباع خارجی که در پاسپورت خود مهر ویزای اسرائیل را داشته باشند نیز تنها در صورتی که از مدت زمان سفرشان به این کشور بیش از 6 ماه گذشته باشد، اجازه سفر به کشور ایران را دارند.
 • شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا جهت سفر به ایران علاوه بر پاسپورت معتبر باید نسبت به اخذ ویزای ایران اقدام نمایند.

شرایط اخذ ویزای ایران برای شهروندان کشورهای ایالت متحده امریکا، کانادا و انگلیس

شرایط اخذ ویزای ایران برای شهروندان کشورهای ایالت متحده امریکا، کانادا و انگلیس کمی چالش برانگیز است و شهروندان کشورهای فوق در صورتی که قصد سفر به کشور ایران را دارند، جهت اخذ ویزای ایران خود حتما باید از طریق آژانس های هواپیمایی واقع در ایران اقدام نمایند و در قالب تور و با ارائه برنامه سفر دقیق که مورد تایید دولت ایران است به کشور ایران سفر کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای ایران

 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • ارائه کپی پاسپورت
 • ارائه بیمه مسافرتی
 • ارائه بلیط برگشت
 • ارائه واچر هتل ( در صورتی که در منزل یکی از بستگان خود اقامت دارند درج اطلاعات میزبان ضروری است)
 • پرداخت هزینه ویزای فرودگاهی ایران در بدو ورود ( بهتر است هزینه ویزای فرودگاهی ایران به صورت وجه نقد و ترجیحا با یورو پرداخته شود)
 • تکمیل فرم درخواست ویزای ایران
 • ارائه فیش حقوقی و یا مدارک و صورتحساب های مالی شامل نامه تمکن بانک که نشان دهنده بودجه کافی متقاضی برای پرداخت هزینه های سفر و زندگی در ایران باشد.
 • ارائه دو قطعه عکس متناسب با شرایط عکس ویزای ایران (بانوان بالای سن 9 سال باید موهای سر خود را بپوشانند)

ویزای فرودگاهی و یا ویزا در بدو ورود به ایران

اکثر ملیت ها به جز اتباع کشورهای افغانستان ، پاکستان ، بنگلادش ، سومالی ، کانادا ، کلمبیا ، اردن ، انگلستان و ایالات متحده امریکا واجد شرایط دریافت ویزای فرودگاهی ایران یا همان ویزا در بدو ورود به ایران (VISA ON ARRIVAL) می باشند.

اتباع کدام کشورها می توانند بدون اخذ ویزای توریستی ایران به این کشور سفر کنند؟ (Who can apply for a free Iran tourist visa?)

اتباع کشورهای ترکیه، سوریه، لبنان، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، مصر، عمان، چین، مالزی، ونزوئلا و بولیوی می توانند بدون اخذ ویزای توریستی ایران در مدت زمان مشخص که با توجه به ملیت آنها تعیین می شود بدون اخذ ویزای توریستی ایران در کشور ایران اقامت داشته باشند. البته شهروندان خارجی کلیه کشورهایی که واجد شرایط اخذ ویزای در بدو ورود به ایران هستند در صورتی که قصدشان از سفر بهکشور ایران تنها گشت و گذار و اقامت در جزیره کیش باشد می توانند ویزای توریستی 14 روزه ایران را به صورت رایگان اخذ نمایند.

کدام فرودگاه های کشور جمهوری اسلامی ایران قابلیت صدور ویزای فرودگاهی ایران را دارند ؟(Which airports are eligible for an Iran tourist visa on arrival?) 

از میان فرودگاه های کشور ایران تنها فرودگاه های واقع در شهرهای تهران، تبریز، شیراز، مشهد، کیش، قشم و اصفهان از قابلیت و شرایط صدور ویزای فرودگاهی ایران برخوردار هستند.

هزینه ویزای ایران (Iranian visa fee)

تعرفه هزینه های ویزای کشور جمهوری اسلامی ایران برای ملیت های مختلف متفاوت است و به طور متوسط بین 40 تا 150 یورو متغیر می باشد.

چرا شهروندان خارجی کشورهای واجد شرایط اخذ ویزای فرودگاهی ایران بهتر است از قبل جهت اخذ ویزای ایران خود و به صورت غیر فرودگاهی اقدام نمایند؟

 • شهروندان خارجی کشورهای افغانستان، عراق، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان، ترکیه و پاکستان که قصد ورود به ایران از طریق مرزهای زمینی را دارند باید حتما از قبل جهت اخذ ویزای ایران خود اقدام نمایند.
 • روند اخذ ویزای فرودگاهی ایران ممکن است تاحدودی زمان بر و طولانی باشد و بین 2 الی 6 ساعت طول بکشد، شهروندان خارجی واجد شرایط اخذ ویزا در بدو ورود به ایران در صورتی که نمی خواهند مدت زمان طولانی در فرودگاه منتظر بمانند می توانند از قبل جهت اخذ ویزای ایران خود اقدام نمایند.

نحوه اخذ ویزای غیر فرودگاهی ایران

شهروندان کشورهای خارجی واجد شرایط اخذ ویزای ایران به منظور اخذ ویزای ایران به صورت غیر فرودگاهی باید حتما از قبل کد ویزای ایران خود را از طریق دفاتر مهاجرتی واقع در کشور ایران دریافت نمایند و سپس از طریق این کد می توانند برای اخذ ویزای ایران خود به سفارت خانه های ایران مراجعه نمایند.

نکانی درباره کد ویزای ایران

 • کد ویزای ایران دارای اعتبار یک ماهه است و متقاضی اخذ ویزای ایران باید حداکثر در این بازه زمانی ویزای ایران خود را اخذ نماید.
 • هزینه اخذ کدویزای ایران در حدود 29 یورو است.
 • مدت زمان لازم جهت اخذ کد ویزای ایران بین دو الی سه روز کاری است.

اخذ نوبت مشاوره ویزای ایران

شما می توانید جهت اخذ نوبت مشاوره ویزای ایران و استفاده از راهنمایی های متخصصین مجرب ما در شرکت مهاجرتی مانیا مهاجر از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:

پر کردن فرم ارزیابی مشاوره اخذ ویزای ایران از طریق سایت مانیا مهاجر که اطلاعاتتان توسط مشاورین مجرب و زبده این شرکت بررسی می شود و در صورت واجد الشرایط بودن با شما تماس گرفته می شود.
متقاضیان دریافت نوبت اخذ مشاوره ویزای ایران همچنین می توانند از طریق تماس تلفنی با دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر اطلاعات و شرایط خود را به متخصصین ما در این مجموعه توضیح دهند و در صورت واجد الشرایط بودن برایشان نوبت وقت مشاوره اخذ ویزای ایران تعیین می شود.

خدمات مانیا مهاجر

picup

ویزا

با ما برای سخت‌ترین ویزاها اقدام کنید. دریافت انواع ویزای کانادا، شنگن، استرالیا، انگلستان و ژاپن...

tour

تور

بهترین پروازها و هتل‌ها، با همراهی لیدر فارسی‌زبان در طول گشت‌های ویژه را با تورهای مانیا مهاجر تجربه کنید.