ویزای امریکا

هر آنچه که نیاز است در مورد ویزای امریکا بدانید، ما در این صفحه ارائه کرده ایم. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما در مانیا مهاجر استفاده نمایید.

 • نوع خدمات : درخواست ویزا
 • نوع ویزا : موقت، توریستی و…
 • اسپانسر و مشاور : مانیا مهاجر
 • درجه سختی ویزا : ۴۰% از ۵ هزار درخواست
 • اعتبار ویزا : حداکثر 5 ساله
 • محل انگشت نگاری : کارگزاری VFS
 • زمان درخواست ویزا : حداکثر 6 ماه قبل سفر
 • زمان رسیدگی سفارت : یک تا دو ماه
6
dsa

قیمت مناسب

bime

تضمین دریافت ویزا

ticket

تنوع ویزای امریکا

saeed translate

پیگیری سریع

6

ویزای امریکا

هر آنچه که نیاز است در مورد ویزای امریکا بدانید، ما در این صفحه ارائه کرده ایم. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما در مانیا مهاجر استفاده نمایید.

 • نوع خدمات : درخواست آنلاین
 • نوع ویزا : ویزای مولتی
 • اعتبار ویزا : حداکثر 5ساله
 • محل انگشت نگاری : کارگزاری VFS
saeed translate

پیگیری سریع

ticket

تنوع ویزای امریکا

bime

تضمین دریافت ویزا

dsa

قیمت مناسب

ویزای امریکا

ایالت متحده امریکا در شمال قاره امریکا واقع شده است و پس از روسیه و کانادا سومین کشور بزرگ جهان از لحاظ مساحت و جمعیت محسوب می شود. ایالت متحده امریکا به دلیل استانداردهای بالای زندگی، فرصت های بی شمار کاری، تنوع فرهنگی، اقتصاد پیشرفته، دانشگاه های معتبر بین المللی، شرایط آب و هوایی مناسب، جاذبه های گردشگری و توریستی فراوان به یکی از رویایی ترین و بهترین مقاصد مهاجران سراسر دنیا تبدیل شده است.

مقدمه

متاسفانه سفارت و کنسولگری ایالت متحده امریکا در ایران از سال 1358 تعطیل شد و اتباع ایرانی جهت اخذ وقت سفارت ایالت متحده امریکا باید به سفارت ایالت متحده امریکا در کشورهای اطراف ایران مراجعه نمایند. هر شهروند خارجی که قصد سفر به ایالت متحده امریکا را دارد باید برای دریافت ویزای امریکا که می تواند ویزای غیر مهاجرتی امریکا (اNon-immigrant Visa) برای اقامت موقت و یا ویزای مهاجرتی امریکا (immigrant Visa) برای اقامت دائم باشد اقدام نماید.

ویزای غیر مهاجرتی امریکا برای تجار، دانشجویان، گردشگران و افرادی که قصد اقامت در کشور امریکا را برای یک دوره موقت دارند مناسب می باشد. متقاضیانی که از ویزای غیر مهاجرتی امریکا استفاده می کنند باید افسر مهاجرت را متقاعد کنند که پس از پایان مدت اعتبار ویزای خویش، ایالت متحده امریکا را ترک می کنند. در ادامه با انواع ویزای امریکا آشنا می شویم.

انواع ویزای امریکا

شهروندان کشورهای خارجی واجد شرایط دریافت ویزای ایالت متحده امریکا برای ورود به ایالت متحده امریکا باید ابتدا ویزای امریکا را اخذ نمایند. ویزای امریکا انواع مختلفی دارد و نوع ویزایی که باید اخذ نمایید توسط قانون مهاجرت ایالت متحده امریکا تعیین شده است و با توجه به هدف شما از سفر به ایالت متحده امریکا تعیین می شود. ویزای ایالت متحده امریکا به دو دسته ویزای غیر مهاجرتی که برای اقامت موقت در ایالت متحده امریکا می باشد و ویزای مهاجرتی که به منظور اخذ اقامت دائم ایالت متحده امریکا است تقسیم بندی می شود. در ادامه با انواع ویزای غیر مهاجرتی ایالت متحده امریکا آشنا می شویم. با مانیا مهاجر همراه باشید:

ویزای توریستی و تجاری امریکا (Tourist or business visa)

ویزای توریستی و تجاری امریکا به دو نوع طبقه بندی می شود:

 • ویزای B-1 :

ویزای B-1 ایالت متحده امریکا برای متقاضیانی که قصد شرکت در دوره های آموزشی و علمی، همایش های تجاری و یا مذاکره برای عقد قراردادهای تجاری را دارند مناسب می باشد.

 • ویزای B-2 :

در صورتی که برای اهداف گردشگری، ملاقات با دوستان و خانواده و یا برای اهداف درمانی قصد سفر به ایالت متحده امریکا را دارید ویزای B-2 ایالت متحده امریکا بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

البته در اغلب موارد این دو نوع ویزا با هم ترکیب می شوند و به عنوان یک ویزا صادر می شوند. متقاضیان اخذ ویزای توریستی و تجاری امریکا به منظور اخذ این نوع از ویزای غیر مهاجرتی ایالت متحده امریکا باید افسر مهاجرت را متقاعد کنند که به مدت محدود و تنها تا پایان مدت اعتبار ویزای خویش قصد اقامت در ایالت متحده امریکا را دارند و همچنین مدارک لازم جهت داشتن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های سفر خود در ایالت متحده امریکا را همراه داشته باشند.

متقاضیان دریافت ویزای توریستی و تجاری ایالت متحده امریکا همچنین باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده اقامتشان در خارج از ایالت متحده امریکا باشد که افسر مهاجرت امریکا از بازگشت متقاضی پس از پایان مدت اعتبار ویزای خویش به کشور خویش مطمئن شود. بدیهی است که دارندگان ویزای توریستی و یا تجاری ایالت متحده امریکا اجازه کار در ایالت متحده امریکا را ندارند.

ویزای کاری ایالت متحده امریکا (Work Visa)

ویزای کاری امریکا یکی دیگر از انواع ویزای اقامت موقت ایالت متحده امریکا است که با توجه به نوع کاری که می خواهید در ایالت متحده امریکا انجام دهید برای شما صادر می شود. درخواست ویزای کاری گروه های P، O، H، L و Q باید از طریق سازمان USCIS مورد تایید واقع شود.

متقاضیان دریافت ویزای کاری ایالت متحده امریکا باید نسبت به تکمیل فرم I-129 قبل از حضور در کنسولگری امریکا و ارائه درخواست ویزای کاری امریکا اقدام نمایند.

البته پس از تکمیل فرم I-129 توسط متقاضی اخذ ویزای کاری ایالت متحده امریکا، کارفرمای متقاضی فرم I-797 را دریافت می کند که به منزله تایید درخواست شما می باشد. متقاضیان اخذ ویزای کاری امریکا باید این دو فرم را در جلسه مصاحبه خود در سفارت امریکا همراه داشته باشند. در ادامه با انواع ویزای کاری امریکا آشنا می شویم.

ویزای H1-B ایالت متحده امریکا برای مشاغل تخصصی (H1-B for Specialty occupation)

متقاضیان اخذ ویزای H1-B ایالت متحده امریکا باید حداقل دارای مدرک لیسانس در یک تخصص خاص باشند که USCISصلاحیت آنها را تایید نماید. متقاضیان اخذ ویزای H1-B ایالت متحده امریکا باید از کارفرمای خویش برگه شرایط و ضوابط قرارداد کار که در وزارت کار به ثبت رسیده است را دریافت کنند.

 • ویزای H-2A ایالت متحده امریکا برای کارگران فصلی کشاورزی (H-2A for Seasonal agricultural workers) :

ویزای H-2A یکی دیگر از انواع ویزاهای کاری ایالت متحده امریکا می باشد که به کارفرمایان ایالت متحده امریکا این امکان را می دهد تا از اتباع خارجی جویای کار برای پر کردن شغل های موقت کشاورزی که کارگران امریکایی برای آنها در دسترس نمی باشند استفاده نمایند.

برای اخذ ویزای H-2A ایالت متحده امریکا کارفرما باید از طرف متقاضی فرم I-129 را تکمیل نماید.

لازم به ذکر است اتباع هندی واجد شرایط ویزای H-2A ایالت متحده امریکا نمی باشند.

 • ویزای H2-B  ایالت متحده امریکا برای کارگران دارای مهارت و بدون مهارت (H2-B for skilled and unskilled workers) :

ویزای H2-B   ایالت متحده امریکا برای آن دسته از مشاغلی که برای آنها کمبود نیروی کار امریکایی وجود دارد و همچنین برای متقاضیانی که به دنبال کار موقت و فصلی در ایالت متحده امریکا هستند صادر می شود.

اتباع هندی واجد شرایط ویزای H2-B ایالت متحده امریکا نمی باشند.

 • ویزای H-3 ایالت متحده امریکا برای کارآموزان (H-3 for trainees) :

ویزای H-3 ایالت متحده امریکا برای افرادی که به منظور آموزش یک حرفه خاص و کارآموزی نزد یک کارفرمای امریکایی برای مدت حداکثر 2 سال قصد سفر به کشور امریکا را دارند بهترین گزینه خواهد بود. دارندگان ویزای H-3 ایالت متحده امریکا با وجود دریافت حقوق از کارفرمای خود در دوران کارآموزی مجوز اشتغال تولیدی و یا productive employment را ندارند.

 • ویزای H-4 ایالت متحده امریکا برای افراد تحت تکفل (H-4 for dependents) :

متقاضیانی که دارای ویزای H ایالت متحده امریکا هستند می توانند برای همسران و فرزندان مجرد زیر 21 سال خود ویزای H-4 را دریافت کنند.

البته افراد دارای ویزای H-4 ایالت متحده امریکا اجازه کار در ایالت متحده امریکا را ندارند.

 • ویزای L1 برای کارمندان شرکت های بین المللی در ایالت متحده (L-1 for intra company transferees) :

در صورتی که متقاضی اخذ ویزای کاری ایالت متحده امریکا، کارمند یک شرکت بین المللی باشد و نیاز به انتقال وی به شرکت مادر و یا وابسته واقع در ایالت متحده امریکا باشد ویزای L1 ایالت متحده امریکا برای متقاضی صادر می شود. برای اخذ ویزای L1 ایالت متحده امریکا باید در سطح مدیریتی و اجرایی باشید و حداقل 3 سال قبل از ارائه درخواست اخذ ویزای L1 ایالت متحده امریکا در یک شرکت بین المللی برای مدت حداقل 1 سال به طور مداوم کار کرده باشید.

 • ویزای L2 ایالت متحده امریکا برای افراد تحت تکفل (L-2 for dependents) :

متقاضیانی که دارای ویزای L ایالت متحده امریکا هستند می توانند با تکمیل فرم I-765  برای همسران و فرزندان مجرد زیر 21 سال خود ویزای L2 ایالت متحده امریکا را دریافت کنند.

البته افراد دارای ویزای L2 ایالت متحده امریکا اجازه کار در این کشور را ندارند.

 • ویزای ایالت متحده امریکا نوع O ( Type O Visa) :

متقاضیانی که دارای مهارت و استعدادی فوق العاده در زمینه های علمی، آموزشی، هنر، تجاری، دو و میدانی و یا فیلم و تلوزیون هستند می توانند برای اخذ ویزای نوع O ایالت متحده امریکا اقدام کنند.

 • ویزای ایالت متحده امریکا نوع P (Type P Visa) :

ویزای نوع P ایالت متحده امریکا برای ورزشکاران، هنرمندان و پرسنل پشتیبانی آنها که برای اجرای برنامه قصد سفر به ایالت متحده امریکا را دارند صادر می شود.

 • ویزای ایالت متحده امریکا نوع Q (Type Q Visa) :

در صورتی که قصد شرکت در برنامه های فرهنگی بین المللی برای آموزش، استخدام و تبادل فرهنگی و تاریخی در امریکا را دارید، می توانید برای اخذ ویزای نوع  Q ایالت متحده امریکا اقدام نمایید. البته در خواست ویزای نوع Q ایالت متحده امریکا باید توسط اسپانسر برنامه تکمیل شود و توسط سازمان USCIS تایید شود.

ویزای تحصیلی ایالت متحده امریکا (Type F & M)

شهروندان کشورهای خارجی واجد شرایط دریافت ویزای ایالت متحده امریکا برای ادامه تحصیل در ایالت متحده امریکا و شرکت در دورهای آموزشی آکادمیک و یا غیر آکادمیک با توجه به دوره تحصیلی خود و نوع موئسسه ای که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند باید یکی از انواع ویزای تحصیلی ایالت متحده امریکا یعنی همان ویزای نوع F و یا M را اخذ نمایند.

نوع ویزای تحصیلی مورد نیاز مقاطع تحصیلی در ایالت متحده امریکا
F دانشگاه و یا کالج (University or college)
F دبیرستان (High School)
F دبستان و راهنمایی (Private elementary school)
F مدارس دینی (Seminary)
F هنرستان (Conservatory)
F موسسات آموزشی (Another academic institution, including a language training program)
M موسسات غیر آکادمیک (Vocational or other recognized nonacademic institution, other than a language training program)

ویزای توریستی امریکا

همانطور که در مقاله انواع ویزای امریکا اشاره کردیم، شهروندان کشورهای خارجی برای ورود به ایالت متحده امریکا لازم است یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی ایالت متحده امریکا برای اقامت موقت و یا ویزاهای مهاجرتی امریکا را برای اقامت دائم در ایالت متحده امریکا اخذ نمایند.

ویزای بازدید کننده و یا ویزیتور ویزای ایالت متحده امریکا (visitor visa) یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی امریکا است که به دو دسته B-1 و B-2 طبقه بندی می شود و برای متقاضی اخذ ویزای توریستی امریکا مجوز اخذ اقامت موقت در ایالت متحده امریکا را با هدف تجارت (B-1) و یا گردشگری (B -2) و یا ترکیبی از هر دو هدف صادر می کند.

البته شهروندان برخی از کشورهای خاص در صورتی که مدت زمان اقامتشان در ایالت متحده امریکا کمتر از 90 روز باشد بر طبق برنامه US Visa Waiver Program (VWP) نیازی به اخذ ویزای توریستی ایالت متحده امریکا نخواهند داشت.

در ادامه با ویزای توریستی ایالت متحده امریکا بیشتر آشنا می شویم. با مانیا مهاجر همراه باشید:

آشنایی با ویزای توریستی ایالت متحده امریکا :

متقاضیانی که با هدف تفریح و خوشگذرانی، گردشگری، درمان پزشکی، دیدار با خانواده و دوستان، شرکت در رویدادهای خاص و برنامه های خانوادگی به طور موقت قصد بازدید از ایالت متحده امریکا را دارند واجد شرایط اخذ ویزای توریستی امریکا می باشند و می توانند برای دریافت ویزای توریستی ایالت متحده امریکا اقدام نمایند که در صورت تایید درخواست متقاضی ویزای توریستی ایالت متحده امریکا از طرف سفارت و یا کنسولگری ایالت متحده امریکا مهر ویزای توریستی ایالت متحده امریکا در شناسنامه متقاضی درج می شود.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ایالت متحده امریکا:

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ایالت متحده امریکا حداکثر 6 ماه است و در صورتی که متقاضی اخذ ویزای توریستی ایالت متحده امریکا قصد تمدید ویزیتور ویزای خود را داشته باشد می تواند درخواست تمدید ویزای توریستی خود را به همراه پرداخت هزینه به USCIS  بفرستد.

تمدید ویزای توریستی ایالت متحده امریکا:

در صورتی که قصد تمدید ویزیتور ویزا و یا ویزای توریستی ایالت متحده امریکا را دارید، باید حداقل 45 روز قبل از پایان اعتبار ویزای توریستی امریکا  نسبت به تکمیل فرم I-539 و ارائه درخواست تمدید ویزای توریستی ایالت متحده امریکا اقدام نمایید.

لازم به ذکر است در صورتی که دلیل معتبر و قابل قبولی برای درخواست تمدید ویزیتور ویزای ایالت متحده امریکا داشته باشید، از تمکن مالی کافی برخوردار باشید، مرتکب جرم و هنجار شکنی در زمان اقامت خود در ایالت متحده امریکا نشده باشید و برنامه مشخصی برای ترک ایالت متحده امریکا پس از پایان مدت تمدید اعتبار ویزای توریستی ایالت متحده امریکا خود داشته باشد امکان پذیرش درخواست تمدید ویزای توریستی ایالت متحده امریکا برایتان وجود دارد.

انواع ویزای توریستی ایالت متحده امریکا از لحاظ تعداد دفعات مجاز برای ورود به این کشور:

ویزیتور ویزا و یا ویزای توریستی ایالت متحده امریکا از لحاظ تعداد دفعات مجاز برای ورود به این کشور به 3 دسته یک بار ورود (single entry)، دو بار ورود ( double entry) و چند بار ورود (multiple entry) طبقه بندی می شود.

در صورتی که متقاضی اخذ ویزای توریستی ایالت متحده امریکا دارای ویزای توریستی ایالت متحده امریکا از نوع سینگل باشد در مدت زمان اعتبار ویزای توریستی امریکا تنها یک بار اجازه ورود به ایالت متحده امریکا را دارد.

دارنده ویزای توریستی ایالت متحده امریکا از نوع دابل همانطور که از نام این ویزا مشخص است در مدت زمان اعتبار ویزای توریستی امریکا اجازه دو بار ورود و خروج به ایالت متحده امریکا را دارد.

بهترین نوع ویزای توریستی ایالت متحده امریکا ویزای مالتیپل و یا چند بار ورود است که دارنده ویزای توریستی ایالت متحده امریکا از نوع مالتیپل می تواند در مدت زمان اعتبار ویزای توریستی امریکا خویش بدون محدودیت دفعات ورود و خروج به ایالت متحده امریکا سفر کند.

چگونه برای اخذ ویزای توریستی ایالت متحده امریکا اقدام کنیم؟

 • یک قطعه عکس مطابق با ضوابط عکس مورد نیاز برای ویزای توریستی ایالت متحده امریکا
 • تکمیل فرم DS-160
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار بیشتر از اقامت برنامه ریزی شده متقاضی در ایالت متحده امریکا
 • رسید پرداخت درخواست ویزای توریستی ایالت متحده امریکا
 • نامه تمکن مالی متقاضی اخذ ویزای توریستی ایالت متحده امریکا به همراه پرینت شش ماهه آخر حساب وی
 • در صورتی که متقاضی در پاسپورت قدیمی خود ویزای توریستی ایالت متحده امریکا را داشته است، باید پاسپورت های قدیمی خود را در روز مصاحبه در سفارت و یا کنسولگری ایالت متحده امریکا همراه داشته باشد.
 • ارائه دعوتنامه در صورت لزوم
 • ارائه برنامه سفر که هدف متقاضی اخذ ویزای توریستی ایالت متحده امریکا را از سفر به این کشور نشان می دهد که شامل رزرو بلیط رفت و برگشت به ایالت متحده امریکا و رزرو واچر هتل که نشان دهنده تمکن مالی کافی متقاضی اخذ ویزای توریستی ایالت متحده امریکا برای رزرو هتل در این کشور می باشد نیز الزامی است.
 • در صورتی که قصد دارید با حمایت مالی شخص دیگری که مقیم ایالت متحده امریکا است به این کشور سفر کنید ارائه مدارک sponsorship (حمایت مالی) الزامی است.
 1. ارائه اظهارنامه حامی متقاضی که نشان می دهد اسپانسر از توانایی کافی برای حمایت مالی از متقاضی اخذ ویزای توریستی ایالت متحده امریکا در طول اقامت وی در ایالت متحده امریکا برخوردار است.
 2. نامه اشتغال اسپانسر که نشان دهنده میزان حقوق دریافتی وی باشد.
 3. فیش حقوقی اسپانسر ( 3 الی 4 فیش حقوقی آخر وی )
 4. نامه حساب اسپانسر که نشان دهنده روز افتتاح حساب، کل مبلغ واریز شده به حساب وی در یک سال گذشته و مانده حساب او باشد.
 • در صورتی که متقاضی اخذ ویزای توریستی ایالت متحده امریکا درکشور خود و یا هر مکان دیگری دارای املاک و دارایی می باشد، باید اسناد مالکیت وی ضمیمه مدارک شوند. داشتن سند مالکیت به دلیل آنکه که نشان دهنده آن است که متقاضی قصد ماندن در ایالت متحده امریکا را ندارد امتیاز بزرگی در زمینه اخذ ویزای توریستی ایالت متحده امریکا محسوب می شود.
 • ارائه مدارک مربوط به استخدام و شغل متقاضی
 1. ارائه نامه ای از کارفرما که موقعیت شغلی، حقوق، مدت اشتغال، مدت تعطیلات مجاز و هدف متقاضی از سفر به ایالت متحده امریکا را نشان دهد.
 2. ارائه حکم بازنشستگی متقاضی اخذ ویزای توریستی ایالت متحده امریکا در صورت لزوم
 3. در صورتی که متقاضی دارای شغل آزاد می باشد ارائه گواهی ثبت شرکت و جزئیات درآمد وی.
 • اسناد مربوط به خانواده از جمله
 1. شناسنامه
 2. سند ازدواج
 3. عکس های نزدیک خانوادگی
 4. سند فرزند خواندگی ( در صورتی که فرزندتان را به فرزند خواندگی قبول کرده اید)
 5. سند طلاق
 6. گواهی فوت همسر و …
 • معاینه پزشکی که باید توسط پزشک مورد تایید سفارت ایالت متحده امریکا در کشوری که وقت مصاحبه دارید انجام شود.
 • تعیین وقت مصاحبه حضوری در نزدیک ترین سفارت ایالت متحده امریکا به کشور متقاضی
 • انگشت نگاری و ارائه اطلاعات بیومتریک در جلسه مصاحبه حضوری
 • مصاحبه حضوری

انگشت نگاری و ارائه اطلاعات بیومتریک برای اخذ ویزای توریستی ایالت متحده امریکا:

برای انگشت نگاری ابتدا یک اسکن دیجیتال از 4 انگشت دست چپ و سپس 4 انگشت دست راست گرفته می شود و در نهایت اسکن دیجیتال دو انگشت شصت گرفته می شود. در صورتی که انگشت متقاضی بریده و یا زخم باشد از متقاضی خواسته می شود تا پس از بهبودی مجددا انگشت نگاری را انجام دهد. از متقاضی اخذ ویزای توریستی ایالت متحده امریکا در بدو ورود به خاک این کشور مجددا انگشت نگاری گرفته می شود و این انگشت نگاری با نمونه گرفته شده در مرکز درخواست ویزا مطابقت داده می شود تا اصالت و هویت متقاضی تایید شود. البته به طور کلی کودکان زیر 14 سال و افراد بالای 79 سال نیازی به انجام انگشت نگاری ندارند و همچنین لازم به ذکر است که قرار مصاحبه حضوری برای کودکان زیر 13 سال و افراد بالای 79 سال الزامی نمی باشد.

تعرفه ویزای امریکا

متقاضیان ایرانی به منظور انجام مصاحبه وقت سفارت ایالت متحده امریکا باید به کنسولگری های امریکا در کشورهای واسطه واقع در اطراف ایران از جمله ارمنستان، دبی و یا ترکیه سفر کنند. هزینه درخواست ویزای ایالت متحده امریکا با توجه به نوع و مدت زمان اعتبار ویزای امریکا متفاوت است.

در صورتی که قصد پرداخت هزینه درخواست ویزای امریکا را دارید از درستی نوع ویزای درخواستی خود که با توجه به هدفتان از سفر به امریکا تعیین می شود مطمئن شوید، چرا که هزینه های پرداخت شده جهت تعیین وقت سفارت امریکا و درخواست ویزای ایالت متحده امریکا قابل استرداد نمی باشد.

شما می توانید جهت انجام امور مهاجرتی خود از کارشناسان مجرب دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر کمک بگیرید. دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر پیرو تکمیل خدمات خود و تکمیل اصل مشتری مداری خدمات اخذ وقت سفارت ایالت متحده امریکا و انجام پیکاپ ویزای ایالت متحده امریکا را در کشورهای ارمنستان، ترکیه و امارات متحده عربی انجام می دهد.

نوع خدمات ارائه شده توسط دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر تعرفه ویزای ایالت متحده امریکا برای همکاران محترم تعرفه ویزای ایالت متحده امریکا برای مسافرین محترم
اخذ وقت سفارت ایالت متحده امریکا و تکمیل فرم DS 160 335 دلار آمریکا 365 دلار آمریکا
اخذ وقت سفارت تحصیلی و تکمیل فرم DS 160 365 دلار آمریکا 395 دلار آمریکا
انجام فرم DS 160 25 دلار آمریکا 45 دلار آمریکا
اخذ وقت سفارت ایالت متحده امریکا در کشورهای اروپایی 375 دلار آمریکا 415 دلار آمریکا
اخذ وقت معاینه در شهر انکارا کشور ترکیه 15 دلار آمریکا 25 دلار آمریکا
اخذ وقت معاینه در شهر ایروان کشور ارمنستان همراه با ترانسفر 115 دلار آمریکا 135 دلار آمریکا
اخذ وقت معاینه در شهر دبی و یا ابوظبی کشور امارات به همراه ترانسفر 855 درهم 995 درهم
Sevis Fee 85 دلار + Sevis Fee 105 دلار + Sevis Fee

آشنایی با Sevis Fee :

 • Sevis Fee مخفف The Student and Exchange Visitor Information System می باشد که یک سیستم دولتی ایالت متحده امریکا برای مدیریت و پردازش ویزاهای غیر مهاجرتی F1 و J1 ایالت متحده امریکا می باشد. در صورتی که در حال شروع برنامه جدیدی در ایالت متحده امریکا هستید، قبل از اخذ ویزای F1 و J1 و ورود به ایالت متحده امریکا باید هزینه Sevis Fee را پرداخت نمایید. البته هزینه Sevis Fee جدا از هزینه هایی است که متقاضی اخذ ویزای امریکا باید در کنسولگری ایالت متحده امریکا پرداخت نماید و هزینه Sevis Fee باید قبل از صدور ویزا توسط کنسولگری ایالت متحده امریکا و ورود متقاضی به ایالت متحده امریکا پرداخت شود. پرداخت هزینه Sevis Fee باید حداقل 3 روز کاری قبل از درخواست ویزای F1 و J1 در کنسولگری ایالت متحده امریکا انجام شود. هزینه Sevis Fee جزو هزینه های شهریه دانشگاه های ایالت متحده امریکا محسوب نمی شود و شامل هیچ گونه بودجه و خدماتی به دانشگاه نمی باشد. یکی از نکات جالب توجه درباره Sevis Fee ایالت متحده امریکا آن است که اعضای خانواده دارندگان ویزاهای F2 و J2 نیازی به پرداخت هزینه Sevis Fee ندارند. دستورالعمل پرداخت هزینه Sevis Fee را می توان در اداره مهاجرت و گمرک ایالت متحده امریکا یافت.

روش های پرداخت هزینه Sevis Fee :

پرداخت هزینه Sevis Fee به صورت آنلاین:

 • پرداخت آنلاین هزینه Sevis Fee از طریق سایت FMJFEE.com
 • پرداخت هزینه Sevis Fee و دریافت رسید پرداخت باید قبل از صدور ویزا توسط کنسولگری ایالت متحده امریکا و ورود به ایالت متحده امریکا انجام شود.
 • پرداخت هزینه Sevis Fee می تواند از طریق ویزا، مستر کارت و یا امریکن اکسپرس انجام شود.
 • فرم آنلاین I-901 را طبق دستور العمل تکمیل نمایید.
 • نام خود را دقیقا به همان صورتی که در فرم I-20 و DS-2019 نوشته اید وارد نمایید.
 • شماره شناسه Sevis را در فرم I-20و DS-2019 وارد نمایید.
 • پس از تکمیل فرم پرداخت، رسید آنلاین Sevis Fee را پرینت بگیرید.

پرداخت هزینه Sevis Fee از طریق ایمیل:

پس از مطالعه قوانین پرداخت هزینه Sevis Fee فرم I-901 را دانلود نمایید. البته جهت ارسال هزینه پرداختی و دریافت رسید پرداخت حتما زمان کافی را در نظر بگیرید.

نکات کلی درباره هزینه Sevis Fee :

 • شناسه Sevis در رسید پرداخت باید همیشه با شناسه Sevis در جدیدترین فرم F-1 I-20و یا  J-1 DS-2019 مطابقت داشته باشد.
 • از رسید پرداخت هزینه Sevis Fee خود چندین نسخه کپی تهیه نمایید و در کل زمانی که در ایالت متحده امریکا هستید همراه داشته باشید.
 • یک نسخه از رسید پرداخت هزینه Sevis Fee را باید تحویل کنسولگری ایالت متحده امریکا دهید.
 • اعضای خانواده دارندگان ویزای  F-2 و یا J-2 ایالت متحده امریکا هنگام درخواست ویزا باید یک نسخه از رسید پرداخت Sevis Fee دارنده ویزای  F-2 و یا J-2 را ارائه دهند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزا امریکا

بخش مهمی از روند درخواست ویزای ایالت متحده امریکا جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای امریکا می باشد.

متقاضیان اخذ ویزای ایالت متحده امریکا پس از انتخاب نوع ویزای ایالت متحده امریکا خویش که با توجه به هدفشان از سفر به امریکا مشخص می شود، برای اخذ ویزای ایالت متحده امریکا باید شرایط اخذ ویزای امریکا را بررسی کرده و مدارک لازم برای اخذ ویزای امریکا را جمع آوری نمایند.

لازم به ذکر است برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایالت متحده امریکا در میان مدارک عمومی قرار دارند که در تمامی انواع ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی امریکا مورد نیاز است و متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا بدون توجه به نوع ویزایی که می خواهد دریافت کند باید این مدارک را حتما همراه خود داشته باشد.

برای اخذ ویزای ایالت متحده امریکا باید مدارک زیر را در جلسه وقت سفارت امریکا در کنسولگری ایالت متحده امریکا همراه داشته باشید و در زمان مقرر در سفارت امریکا حضور یابید.

در ادامه به معرفی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایالت متحده امریکا می پردازیم.

مدارک لازم برای اخذ ویزای ایالت متحده امریکا ( Required Documents for US Visa):

 • تکمیل فرم DS-160 ( فرم باید به زبان انگلیسی پر شود).
 • پاسپورت معتبر که باید حداقل شش ماه بیشتر از اقامت برنامه ریزی شده متقاضی در ایالت متحده امریکا اعتبار داشته باشد.

البته برخی از کشورها از این قانون معاف می باشند و تنها به پاسپورت معتبر در طول مدت اقامت در ایالت متحده امریکا نیاز دارند. پاسپورت متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا باید حداقل دارای یک صفحه خالی باشد که ویزای امریکا ضمیمه آن شود.

 • یک قطعه عکس که می توانید آن را در هنگام تکمیل فرم DS-160 بارگذاری کنید.

در صورت عدم موفقیت در بارگذاری عکس در فرم DS-160 عکس را در جلسه مصاحبه حضوری در سفارت امریکا حتما همراه داشته باشید.

عکس مورد نیاز جهت درخواست ویزای ایالت متحده امریکا بسته به سفارت ایالت متحده امریکا که درخواست ویزای امریکا را برای آن ارسال می کنید، ممکن است عکس فیزیکی و یا دیجیتال باشد.

عکس فیزیکی به این معنا است که متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا باید آن را چاپ نموده و سپس ضمیمه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای امریکا نماید.

شما می توانید عکس های دیجیتال را به صورت آنلاین زمانی که فرم DS-160 و DS-260 خود را بارگزاری می کنید ضمیمه مدارک مورد نیازتان جهت اخذ ویزای ایالت متحده امریکا نمایید.

شرایط عکس مورد نیاز جهت اخذ ویزای ایالت متحده امریکا :

 1. ابعاد عکس مورد نیاز برای اخذ ویزای ایالت متحده امریکا باید 2 در 2 اینچ و یا 51 * 51 میلی متر باشد.
 2. عکس متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا باید به گونه ای باشد که 50 درصد و یا 69 درصد از کل ارتفاع تصویر از پایین چانه تا بالای سر باشد.
 3. عکس متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا باید رنگی ، زمینه سفید و بدون سایه باشد و حداکثر طی 6 ماه گذشته گرفته شده باشد.
 4. به غیر از موارد پزشکی عکس مورد نیاز برای اخذ ویزای ایالت متحده امریکا نباید با عینگ گرفته شود و در صورت لزوم استفاده از عینک، فریم عینک نباید چشم ها را بپوشاند و سایه ای در صورت ایجاد کند.
 5. در صورتی که سفارت امریکا از متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا عکس دیجیتال درخواست کند، عکس ارائه شده باید در ابعاد 1200 * 1200 پیکسل باشد.
 6. عکس دیجیتال باید رنگی و دارای فضای sRGB باشد.
 7. فرمت عکس دیجیتال باید JPEG باشد.
 8. حجم عکس باید کمتر از 240 کیلو بایت باشد.
 • رسید پرداخت درخواست ویزای غیر مهاجرتی ایالت متحده امریکا برای اخذ وقت سفارت امریکا الزامی است و باید ضمیمه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای امریکا شود.

در صورتی که متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا تصمیم به لغو وقت مصاحبه خود داشته باشد و یا درخواست ویزای امریکا وی ریجکت شود، هزینه پرداخت شده برای درخواست ویزای امریکا قابل استرداد نمی باشد.

 • لیستی از شبکه های اجتماعی مورد استفاده متقاضی اخذ ویزای امریکا و یا شماره موبایل، ایمیل و تاریخچه ای از شبکه های اجتماعی که متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا از 5 سال گذشته تاکنون استفاده کرده است.
 • نامه تمکن مالی متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا به همراه پرینت شش ماهه آخر حساب وی

یکی از نکات مهم درباره جمع آوری مدارک لازم برای اخذ ویزای ایالت متحده امریکا آن است که مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای امریکا باید به زبان انگلیسی و یا زبان رسمی کشوری که مصاحبه در آن برگزار می شود ارائه شوند. در غیر این صورت مدارک باید ترجمه شوند و ترجمه آنها توسط مترجم ذی صلاح تایید شود.

 • در صورتی که متقاضی در پاسپورت قدیمی خود ویزای ایالت متحده امریکا را داشته است، باید پاسپورت های قدیمی خود را در روز مصاحبه در سفارت امریکا و یا کنسولگری ایالت متحده امریکا همراه داشته باشد.
 • ارائه دعوتنامه در صورت لزوم
 • ارائه برنامه سفر که هدف متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا را از سفر به امریکا نشان می دهد که شامل رزرو بلیط رفت و برگشت به ایالت متحده امریکا و در صورت لزوم رزرو بلیط داخلی می باشد.

البته رزرو واچر هتل در امریکا که نشان دهنده تمکن مالی کافی متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا برای رزرو هتل در امریکا و برخورداری از برنامه سفر مشخص می باشد نیز الزامی است.

 • در صورتی که قصد دارید با حمایت مالی شخص دیگری که مقیم ایالت متحده امریکا است به این کشور سفر کنید ارائه مدارک sponsorship (حمایت مالی) الزامی است.
 1. ارائه اظهارنامه حامی متقاضی که نشان می دهد اسپانسر از توانایی کافی برای حمایت مالی از متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا در طول اقامت وی در ایالت متحده امریکا برخوردار است.
 2. نامه اشتغال اسپانسر که نشان دهنده میزان حقوق دریافتی وی باشد.
 3. فیش حقوقی اسپانسر ( 3 الی 4 فیش حقوقی آخر وی )
 4. نامه حساب اسپانسر که نشان دهنده روز افتتاح حساب، کل مبلغ واریز شده به حساب وی در یک سال گذشته و مانده حساب او باشد.
 • در صورتی که متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا درکشور خود و یا هر مکان دیگری دارای املاک و دارایی می باشد، باید اسناد مالکیت وی ضمیمه مدارک شوند.

ارائه سند مالکیت در مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای امریکا نشان دهنده آن است که متقاضی اخذ ویزای امریکا قصد ماندن در ایالت متحده امریکا را ندارد و امتیاز بزرگی به خصوص در زمینه اخذ ویزای غیر مهاجرتی ایالت متحده امریکا محسوب می شود.

 • ارائه مدارک مربوط به استخدام و شغل متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا
 1. ارائه نامه ای از کارفرما که موقعیت شغلی، حقوق، مدت اشتغال، مدت تعطیلات مجاز و هدف متقاضی اخذ ویزای امریکا را از سفر به ایالت متحده امریکا را نشان دهد.
 2. ارائه حکم بازنشستگی متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا
 3. در صورتی که متقاضی اخذ ویزای امریکا دارای شغل آزاد می باشد ارائه گواهی ثبت شرکت و جزئیات درآمد وی.
 • اسناد مربوط به خانواده از جمله
 1. شناسنامه
 2. سند ازدواج
 3. عکس های نزدیک خانوادگی
 4. سند فرزند خواندگی ( در صورتی که فرزندتان را به فرزند خواندگی قبول کرده اید)
 5. سند طلاق
 6. گواهی فوت همسر و …
 • ارائه مدارک مربوط به معاینه پزشکی که باید توسط پزشک مورد تایید سفارت ایالت متحده امریکا در کشوری که وقت مصاحبه دارید انجام شود.
 • ارائه اثر انگشت که با توجه به کنسولگری و یا سفارتی که در آن وقت سفارت امریکا را انجام می دهید ممکن است قبل و یا بعد از مصاحبه از متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا گرفته شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ایالت متحده امریکا:

در صورتی که متقاضی اخذ ویزای تحصیلی ایالت متحده امریکا هستید علاوه بر مدارک عمومی مورد نیاز جهت اخذ ویزای ایالت متحده امریکا، باید مدارک مربوط به پذیرفته شدن در یک موسسه آموزشی در ایالت متحده امریکا را نیز به سفارت امریکا ارائه دهید.

موسسه آموزشی مذکور باید تحت برنامه Student Exchange Visitor Program (SEVP) باشد.

متقاضی اخذ ویزای تحصیلی ایالت متحده امریکا باید علاوه بر هزینه درخواست ویزای امریکا هزینه  SEVIS I-901  را نیز پرداخت نماید و مدارک مربوط به پرداخت آن را ضمیمه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای امریکا نماید و تحویل سفارت امریکا دهد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری ایالت متحده امریکا:

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری ایالت متحده امریکا با توجه به نوع ویزای کاری امریکا که قصد دریافت آن را دارید متفاوت است و به طور کلی برای اخذ ویزای کاری ایالت متحده امریکا باید مدارک زیر به سفارت امریکا ارائه شوند:

 • ارائه دیپلم و گواهینامه های شغلی
 • ارائه مدارک تحصیلی ( کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا )
 • ارائه دعوتنامه شغلی از یک کارفرمای امریکایی
 • ارائه رزومه و یا CV
 • ارائه نامه کارفرمایان قبلی متقاضی
 • مجوز دولتی (در صورت وجود)
 • اثبات اینکه استعداد و توانایی فوق العاده ای در زمینه کارتان دارید.

مراحل تعیین وقت سفارت امریکا

توصیه کارشناسان مجرب دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر به متقاضیان اخذ وقت سفارت ایالت متحده امریکا آن است که پس از تکمیل فرم DS – 160 خود، نسبت به تعیین وقت مصاحبه حضوری در سفارت ایالت متحده امریکا اقدام نمایند.

در ادامه با دستور العمل های مربوط به مراحل تعیین وقت سفارت ایالت متحده امریکا آشنا می شویم. با مانیا مهاجر همراه باشید:

مراحل تعیین وقت سفارت ایالت متحده امریکا :

قدم نخست :

 • آشنایی با وبسایت سفارت ایالت متحده امریکا و تکمیل فرم DS – 160 و پرداخت هزینه درخواست ویزای ایالت متحده امریکا و انجام انگشت نگاری

قدم دوم:

 • تعیین وقت سفارت در نزدیک ترین سفارت ایالت متحده امریکا به کشور متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا (لازم به ذکر است تا زمانی که ویزای ایالت متحده امریکا را دریافت نکرده اید، نسبت به خرید بلیط سفر به ایالت متحده امریکا اقدام ننمایید.)

قدم سوم:

 • جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایالت متحده امریکا

قدم چهارم:

 • تحویل مدارک به سفارت ایالت متحده امریکا در روز وقت مصاحبه سفارت امریکا

در روز مصاحبه خود در سفارت ایالت متحده امریکا درخواست ویزای ایالت متحده امریکا خویش را به همراه مدارک لازم برای اخذ ویزای ایالت متحده امریکا به همراه داشته باشید. در روز مصاحبه وقت سفارت ایالت متحده امریکا پس از عبور از ایست بازرسی امنیتی اجازه ورود شما به اتاق انتظار مصاحبه وقت سفارت امریکا صادر می شود که گاهی ممکن است زمان انتظارتان در سالن انتظار به 2 ساعت و یا حتی بیشتر نیز برسد پس آماده باشید.

لازم به ذکر است پس از تحویل پاسپورت و مدارک، افسر کنسولگری امریکا اثر انگشت متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا را اسکن نموده و درخواست ویزای امریکا وی را ارزیابی می کند. در صورتی که متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا، واجد شرایط اخذ ویزای امریکا  باشد، افسر سفارت امریکا پاسپورت و مدارک وی را برای بررسی بیشتر نزد خود نگه می دارد.

به دلایل امنیتی همراه داشتن چمدان و هر گونه وسایل الکترونیکی و دوربین عکاسی در سفارت امریکا ممنوع است.

قدم پنجم:

 • زمان پردازش و ارزیابی ویزای ایالت متحده امریکا به طور معمول:

در صورت تایید درخواست ویزای ایالت متحده امریکا متقاضی، ویزا در پاسپورت وی اخذ می شود و پاسپورت توسط سفارت به متقاضی اخذ ویزای امریکا باز گردانده می شود. مدت زمان لازم برای ارزیابی ویزای ایالت متحده امریکا حداقل بین 2 الی 3 روز کاری است. البته در صورت نیاز به ارزیابی بیشتر پرونده متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا ممکن است پردازش ویزای ایالت متحده امریکا توسط آفیسر پرونده چندین هفته طول بکشد.

تقویم وقت سفارت امریکا

برای دریافت ویزای امریکا شما باید ابتدا وارد سایت سفارت ایالت متحده امریکا شوید و سپس نسبت به ایجاد اکانت کاربری اقدام نمایید. پس از ورود به اکانت کاربری خود در سایت سفارت امریکا و تعیین نوع ویزای امریکا درخواستی، درخواست ویزای امریکا را به صورت آنلاین تکمیل نمایید و پس از تکمیل فرم باید هزینه درخواست ویزا امریکا را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

پس از پرداخت هزینه درخواست ویزا امریکا از قسمت تقویم وقت سفارت امریکا باید زمان و تاریخ وقت سفارت امریکا را تعیین نمایید. با توجه به آپدیت مستمر تقویم وقت سفارت ایالت متحده امریکا، تعیین نزدیک ترین وقت مصاحبه کمی دشوار است و نیاز به پیگیری لحظه به لحظه دارد.

کارشناسان مجرب دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر با جست و جوی لحظه به لحظه تقویم وقت سفارت ایالت متحده امریکا نزدیک ترین وقت سفارت امریکا را برای شما رزرو می نمایند.

تعیین وقت سفارت امریکا توسط مانیا مهاجر

شرکت مهاجرتی مانیا مهاجر سابقه ای درخشان در ارائه خدمات اخذ ویزای غیر مهاجرتی امریکا (اNon-immigrant Visa) برای اقامت موقت امریکا، ویزای مهاجرتی ایالت متحده امریکا (immigrant Visa) برای اقامت دائم امریکا ، پیکاپ ویزای امریکا و کلیه امور مهاجرتی امریکا در کارنامه خود دارد و با برخورداری از کادری مجرب و بهره گیری از دانش روز بهترین روش و مسیر را پیش روی متقاضیان دریافت ویزای امریکا قرار می دهد. شرکت مهاجرتی مانیا مهاجر خدمات تعیین نوبت وقت سفارت امریکا، پیکاپ ویزای امریکا و اخذ اقامت امریکا را در چندین شهر در کشورهای مختلف در اختیار متقاضیان محترم قرار داده است تا بتوانند بدون کوچک ترین دغدغه ای جهت اخذ ویزای امریکا اقدام نمایند.

برای اخذ وقت سفارت ایالت متحده امریکا تنها کافی است با مشاورین مجرب دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر تماس بگیرید. مشاورین مانیا مهاجر از هر کشوری که مورد نظرتان است برایتان وقت سفارت ایالت متحده امریکا را در کمترین زمان ممکن خواهند گرفت. 

تعیین فوری وقت سفارت ایالت متحده امریکا :

تاریخ مصاحبه حضوری در کنسولگری ایالت متحده امریکا در صورت اعلام وضعیت های اضطراری از جمله مراسم تشییع جنازه، فوریت های پزشکی، تاریخ شروع مدرسه و … روند سریع تری را طی می کند.

لازم به ذکر است در تمامی موارد متقاضیان اخذ ویزای ایالت متحده امریکا در ابتدا باید فرم DS 160 را تکمیل نمایند و سپس هزینه درخواست ویزای امریکا را پرداخت کنند و نسبت به انتخاب اولین نوبت وقت سفارت امریکا اقدام نمایند و تنها در این صورت است که درخواست متقاضی جهت دریافت وقت فوری سفارت از طرف سفارت امریکا مورد بررسی قرار می گیرد. شرایطی از قبیل شرکت در مراسم عروسی، شرکت در کنفرانس هاس دانشگاهی، تجاری و یا شغلی و … مشمول صلاحیت لازم برای دریافت اخذ فوری وقت سفارت امریکا نمی باشند.

به استثنای مواردی که شامل صلاحیت کافی برای اخذ فوری وقت سفارت امریکا می باشند در موارد دیگر متقاضی اخذ وقت سفارت امریکا برای دریافت نتیجه وقت سفارت خود باید 180 روز از تاریخ مصاحبه و یا ارسال مدارک تکمیلی هرکدام که دیرتر است منتظر بماند.

پیکاپ ویزای امریکا

پس از انجام مصاحبه وقت سفارت ایالت متحده امریکا در یکی از کشورهای اطراف ایران و بررسی مدارک متقاضی توسط سفارت امریکا در صورتی که درخواست ویزای امریکا مورد تایید سفارت قرار گیرد متقاضی اخذ ویزای امریکا می تواند پاسپورت و ویزای خود را از همان محلی که جلسه مصاحبه حضوری خود را در آن انجام داده است تحویل بگیرد.

لازم به ذکر است در صورتی که پاسپورت متقاضی اخذ ویزای امریکا آماده باشد برای وی به آدرس ایمیلی که موقع ثبت نام در سایت درج کرده است پیامی محتوای این متن که پاسپورت آماده برای پیکاپ است (Ready for Pick Up) ارسال می شود.

در ادامه با پیکاپ ویزای امریکا بیشتر آشنا می شویم.

آشنایی با پیکاپ ویزای ایالت متحده امریکا:

در صورتی که پاسخ سفارت ایالت متحده امریکا به متقاضی اخذ ویزای این کشور مثبت باشد، فرد متقاضی اخذ ویزای امریکا در کمتر از یک ماه فرصت دارد تا برای اخذ ویزای ایالت متحده امریکا اقدام کند. متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا به منظور دریافت ویزای امریکا می تواند از دو طریق اقدام نماید:

 • با همراه داشتن مدارک لازم جهت اخذ ویزای امریکا به سفارت ایالت متحده امریکا در کشورهای اطراف ایران مراجعه کند که با توجه به هزینه های سنگین سفر این روش توصیه نمی شود.
 • متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا از سرویس پیکاپ ویزای ایالت متحده امریکا که توسط دفاتر مهاجرتی از جمله کارشناسان مجرب دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر ارائه می شود استفاده نماید.

بدون شک هزینه پیکاپ ویزای ایالت متحده امریکا بسیار کمتر از هزینه سفر به کشورهای واسطه اطراف ایران برای انجام امور پیکاپ ویزای امریکا می باشد. در این روش پاسپورت متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا توسط پیک مورد تایید سفارت امریکا به دفتر مهاجرتی بازگردانده می شود و در اختیار متقاضی اخذ ویزای امریکا قرار می گیرد.

در صورتی که در روز مصاحبه حضوری به متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا اعلام شود که درخواست ویزای امریکا وی موفقیت آمیز خواهد بود به طور معمول پردازش درخواست ویزای متقاضی اخذ ویزا امریکا 7 الی 10 روز کاری زمان لازم دارد.

البته بدون شک نمی توان تضمین کرد که ویزای متقاضی تا یک تاریخ مشخص صادر می شود، بنابراین تا زمانی که پاسپورت خود را که دارای ویزای ایالت متحده امریکا است دریافت نکرده اید محل اقامت و کار خود را ترک ننمایید.

سفارت و کنسولگری امریکا در ایران

ایالت متحده امریکا در ایران دارای سفارت و دفتر کنسولگری نمی باشد و متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به امریکا و انجام کارهای انگشت نگاری و وقت مصاحبه سفارت امریکا باید به دفاتر کنسولگری امریکا در کشورهای اطراف ایران همچون ترکیه، امارات و ارمنستان مراجعه کنند. سفارت امریکا در ترکیه، ارمنستان و امارات مسئولیت انجام کارهای کنسولگری متقاضیان ایرانی را به عهده دارد.

در ادامه با سفارت امریکا در کشورهای اطراف ایران از جمله ترکیه، امارات و ارمنستان بیشتر آشنا می شویم. با مانیا مهاجر همراه باشید:

آشنایی با سفارت ایالت متحده امریکا در شهر آنکارا ترکیه:

یکی از شهرهایی که  متقاضیان اخذ وقت سفارت امریکا می توانند برای جلسه وقت سفارت امریکا به آن مراجعه کنند شهر آنکارا کشور ترکیه می باشد.

آدرس سفارت امریکا در شهر آنکارا ترکیه :

.Kavaklıdere, 06100 Ankara – Turkey ،110 Atatürk Blvd

شماره تلفن سفارت کانادا در شهر آنکارا کشور ترکیه : 5555-455 (312-90)

فکس: 0019-467 (312-90)

آشنایی با کنسولگری ایالت متحده امریکا در شهر استانبول کشور ترکیه:

کنسولگری ایالت متحده امریکا در شهر استانبول ترکیه در روزهای دوشنبه، سه شنبه، پنجشنبه و جمعه از ساعت 08:00 صبح الی 04:30 عصر آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان محترم می باشد.

آدرس کنسولگری ایالت متحده امریکا در شهر استانبول کشور ترکیه :

 İstinye, Poligon Cd. No:75, 34460 Sarıyer/İstanbul, Turkey

شماره تلفن کنسولگری ایالت متحده امریکا در شهر استانبول کشور ترکیه :

00 90 335 212 90+

آشنایی با سفارت ایالت متحده امریکا در شهر ایروان کشور ارمنستان :

سفارت ایالت متحده امریکا در کشور ارمنستان در مجاورت دریاچه ایروان و در امتداد بزرگراه Yerevan-Etchmiadzin واقع شده است. سفارت ایالت متحده امریکا در ارمنستان پس از تکمیل ساخت در سال 2005 میلادی با مساحت 90469 متر مربع بزرگترین نمایندگی سفارت ایالت متحده امریکا در جهان محسوب می شد.

ساعات کاری و فعالیت سفارت امریکا در ارمنستان در روزهای دوشنبه، سه شنبه، پنجشنبه و جمعه از ساعت 09:00 صبح الی 06:00 عصر می باشد.

آدرس سفارت ایالت متحده امریکا در ارمنستان :

1American Avenue, Yerevan 0082, Armenia

شماره تلفن سفارت ایالت متحده امریکا در ارمنستان :

464700 10 374+

آشنایی با سفارت ایالت متحده امریکا در شهر ابوظبی کشور امارات :

ایالت متحده امریکا از سال 1971 تاکنون از روابط گرمی با امارات متحده عربی برخوردار بوده است. ایالت متحده امریکا سومین کشوری است که روابط رسمی دیپلماتیک خود را با امارات برقرار کرد و از سال 1974 سفیر مقیم امارات را داشته است.

در ماه نوامبر سال 2011 میلادی ساختمان جدید کنسولگری ایالت متحده امریکا (NCC) در منطقه بر دبی در زمینی به مساحت 6 هکتار در مجاورت نهر دبی و کنسولگری های عربستان و قطر افتتاح شد.

آدرس سفارت ایالت متحده امریکا در شهر ابوظبی کشور امارات :

Embassies District, Plot 38, Sector ،Airport Road at Rabdan (29th) Street P.O. Box 4009 Abu Dhabi, UAE،W59-02, Street No.4

تلفن سفارت ایالت متحده امریکا در شهر ابوظبی امارات :

971-2-414-2200+

آدرس کنسولگری ایالت متحده امریکا در شهر دبی کشور امارات :

Dubai, U.A.E،Corner of Al Seef Rd. and Sheikh Khalifa bin Zayed Rd

شماره تلفن کنسولگری امریکا در شهر دبی ایالت متحده امریکا :

971-4-309-4000+

سوالات متداول ویزای امریکا

جلسه مصاحبه حضوری وقت سفارت امریکا چقدر طول می کشد؟

به طور کلی جلسه حضوری متقاضیان اخذ ویزای امریکا در سفارت و یا دفاتر کنسولگری این کشور تقریبا 2 الی 3 ساعت طول می کشد.

پس از جلسه مصاحبه وقت سفارت امریکا پاسخ دهی و آنالیز مدارک متقاضیان چقدر طول می کشد؟

پردازش و بررسی مدارک متقاضیان اخذ ویزای ایالت متحده امریکا توسط سفارت و یا کنسولگری های این کشور به طور معمول بین 3 الی 5 هفته کاری طول می کشد و پس از آن نتیجه به متقاضی اخذ روادید این کشور اعلام می شود.

مهمترین عوامل تاثیر گذار در اخذ ویزای امریکا چیست؟

در صورتی که متقاضی اخذ ویزای ایالت متحده امریکا از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد و سابقه سفر خارجی به خصوص به کشورهای دارای ویزای معتبر همچون ناحیه شنگن را داشته باشد شانس وی در پذیرش ویزای امریکا بیشتر خواهد بود.

برای انجام وقت مصاحبه سفارت امریکا از کدام کشورها می توان اقدام کرد؟

متقاضیان اخذ ویزای ایالت متحده امریکا جهت انجام مصاحبه وقت سفارت خود می توانند به سفارت امریکا در کشورهای اطراف ایران از جمله امارات، ترکیه و ارمنستان مراجعه نمایند.

چگونه می توان جهت دریافت وقت سفارت امریکا اقدام کرد؟

متقاضیان اخذ ویزای ایالت متحده امریکا جهت تعیین وقت مصاحبه سفارت امریکا می توانند پس از ثبت نام در سایت سفارت امریکا و پرداخت هزینه های درخواست ویزای امریکا از قسمت تقویم وقت سفارت امریکا نوبت وقت سفارت امریکا را اخذ نمایند.

شما می توانید جهت اخذ وقت سفارت امریکا از کارشناسان مجرب مانیا مهاجر کمک بگیرید.

خدمات مانیا مهاجر

picup

ویزا

با ما برای سخت‌ترین ویزاها اقدام کنید. دریافت انواع ویزای کانادا، شنگن، استرالیا، انگلستان و ژاپن...

tour

تور

بهترین پروازها و هتل‌ها، با همراهی لیدر فارسی‌زبان در طول گشت‌های ویژه را با تورهای مانیا مهاجر تجربه کنید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها