ویزای اتریش

کشور آلمانی زبان اتریش، حدود 83871 کیلومتر مربع از مساحت قاره کهن اروپا را به خود اختصاص داده است. کشور اتریش از لحاظ سرانه تولید ناخالص ملی، یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان و در میان یکی از قدرتمند ترین اقتصاد های قاره اروپا قرار دارد.

 • نوع خدمات : درخواست ویزا
 • نوع ویزا : موقت، توریستی و…
 • اسپانسر و مشاور : مانیا مهاجر
 • درجه سختی ویزا : ۴۰% از ۵ هزار درخواست
 • اعتبار ویزا : حداکثر 5 ساله
 • محل انگشت نگاری : کارگزاری VFS
 • زمان درخواست ویزا : حداکثر 6 ماه قبل سفر
 • زمان رسیدگی سفارت : یک تا دو ماه
6
dsa

قیمت مناسب

bime

تضمین دریافت ویزا

ticket

تنوع ویزای اتریش

saeed translate

پیگیری سریع

6

ویزای اتریش

کشور آلمانی زبان اتریش، حدود 83871 کیلومتر مربع از مساحت قاره کهن اروپا را به خود اختصاص داده است. کشور اتریش از لحاظ سرانه تولید ناخالص ملی، یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان و در میان یکی از قدرتمند ترین اقتصاد های قاره اروپا قرار دارد.

 • نوع خدمات : درخواست ویزا
 • نوع ویزا : موقت، توریستی و…
 • اعتبار ویزا : حداکثر 5 ساله
 • محل انگشت نگاری : کارگزاری VFS
 • اسپانسر و مشاور : مانیا مهاجر
 • درجه سختی ویزا : ۴۰% از ۵ هزار درخواست
saeed translate

پیگیری سریع

ticket

تنوع ویزای اتریش

bime

تضمین دریافت ویزا

dsa

قیمت مناسب

مقدمه

اتباع خارجی کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، از سال 1997 میلادی که اتریش به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا، عضو منطقه شنگن نیز شد؛ می توانند جهت اخذ ویزای شنگن اتریش درخواست دهند.

چه افرادی برای ورود به اتریش نیازمند اخذ ویزای شنگن هستند (؟Who Needs a Schengen Visa to Enter Austria) :

با توجه به قوانین ویزای مشترک منطقه شنگن، که کشور اتریش بخشی از آن است؛ متقاضیان کشورهای زیر باید پیش از ورود به اتریش، برای اخذ ویزای کوتاه مدت اتریش اقدام نمایند:

 • اتباع کشورهای ثالث که با کشورهای حوزه شنگن به توافق نامه آزادسازی ویزا نرسیده اند.
 • اتباع کشورهای ثالث که با کشورهای حوزه شنگن به توافق نامه آزادسازی ویزا رسیده اند؛ اما از ورود به کشور اتریش و یا هر کشور دیگر حوزه شنگن رد شده اند.

شرایط ورود به کشور اتریش

 • پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
 • اتباع خارجی کشورهای واجد شرایط دریافت ویزای اتریش، با توجه به هدف خود از سفر به اتریش، باید جهت اخذ یکی از انواع ویزاهای اتریش درخواست دهند.
 • متقاضیان ویزای اتریش، باید هدف خود از سفر به این کشور را برای افسر مهاجرت به روشنی بیان نمایند.
 • متقاضیان ویزای اتریش، باید همچنین مدت زمانی که قصد اقامت در کشور اتریش را دارند؛ به طور دقیق برای افسر مهاجرت بیان نمایند.
 • متقاضیان ویزای اتریش، باید محل اقامت خود در کشور اتریش را نیز مشخص نمایند.
 • متقاضیان ویزای کوتاه مدت اتریش، باید پیش از ارائه درخواست ویزای اتریش، بلیط سفر به اتریش را تهیه نمایند. شما می توانید برای رزرو بلیط و هتل در کشور اتریش، به سایت com مراجعه کنید تا از قیمت های فوق العاده ما شگفت زده شوید.

شرایط ویزای اتریش بر اساس وضعیت اشتغال

متقاضی ویزای اتریش، علاوه بر ارائه مدارک عمومی جهت دریافت ویزای اتریش، باید مدارکی که نشان می دهد؛ او بر اساس وضعیت شغلی خود شرایط دریافت ویزا اتریش را برآورده می کند؛ به سفارت اتریش تحویل دهد. این مدارک شامل موارد زیر است:

در صورت اشتغال :

 • قرارداد استخدام
 • صورتحساب بانکی 6 ماهه آخر
 • اجازه کارفرما
 • فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد یا گواهی مالیات بر درآمد کسر شده در منبع حقوق

در صورت خود اشتغالی :

 • ارائه کپی از پروانه کسب و کار
 • صورتحساب بانکی 6 ماهه آخر شرکت
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد

در صورت دانشجو بودن :

 • مدارک ثبت نام
 • گواهی عدم اعتراض از دانشگاه یا مدرسه

در صورت بازنشسته بودن :

 • صورتحساب بازنشستگی 6 ماهه آخر
 • در صورت وجود، اثبات درآمد منظم از یک ملک ( برای 6 ماه گذشته)

شرایط ویزای اتریش برای افراد زیر سن قانونی :

 • ارائه شناسنامه متقاضی ویزای اتریش
 • ارائه فرم درخواست ویزای اتریش که توسط هر دو والدین متقاضی امضا شده باشد.
 • در صورتی که فقط یکی از والدین حضانت کامل متقاضی ویزای اتریش را بر عهده دارد؛ ارائه حکم دادگاه خانواده ضروری است.
 • پاسپورت هر یک از والدین متقاضی ویزای اتریش

لازم به ذکر است؛ افراد زیر 18 سال در صورتی که به تنهایی قصد سفر به اتریش را دارند؛ باید رضایت نامه محضری از هر یک از والدین خود داشته باشند. همچنین حضور سرپرست قانونی متقاضی ویزای اتریش همراه متقاضی در سفارت اتریش الزامی است.

انواع ویزای کوتاه مدت اتریش

اگر قصد سفر به کشور اتریش برای یک دوره کوتاه مدت (حداکثر 90 روز) در یک بازه 180 روزه دارید؛ باید جهت اخذ ویزای کوتاه مدت اتریش، که به ویزای نوع c اتریش معروف است؛ اقدام نمایید.

ویزای ترانزیت فرودگاهی اتریش ( Austrian Airport Visa)

اتباع کشورهای خارجی، در صورتی که برای سفر به کشور مقصد خود (خارج از منطقه شنگن) نیاز به ترانزیت فرودگاهی از اتریش دارند؛ باید نسبت به اخذ ویزای فرودگاهی اتریش اقدام نمایند.

ویزای توریستی اتریش (Austrian Tourist Visa)

اتباع خارجی که با هدف گشت و گذار و سپری کردن تعطیلات، قصد سفر به کشور اتریش را دارند؛ باید نسبت به اخذ ویزای توریستی اتریش اقدام نمایند.

ویزای بازدید کننده اتریش (Austrian Visitor Visa)

اتباع خارجی که با هدف بازدید از اقوام و دوستان خود، قصد سفر به کشور اتریش را دارند؛ باید پیش از سفر به اتریش، ویزیتور ویزا یا همان ویزای بازدید کننده اتریش را دریافت نمایند.

ویزای تجاری اتریش (Austrian Business Visa)

به دلیل اقتصاد پیشرفته اتریش، هر ساله سرمایه گذاران و تاجران بین المللی از سراسر دنیا جهت انجام فعالیت های تجاری و کسب و کار جذب اتریش می شوند. ویزای تجاری اتریش با هدف مشارکت در فعالیت های تجاری در اتریش برای اتباع خارجی صادر می شود.

ویزای اتریش برای بازدید رسمی ( Austrian Visa for Official Visit)

ویزای بازدید رسمی اتریش، برای دیپلمات ها و سران حکومتی صادر می شود؛ که جهت انجام امور حکومتی قصد سفر به کشور اتریش را دارند.

ویزای پزشکی اتریش (Austrian Medical Visa)

ویزای پزشکی اتریش، یکی دیگر از انواع ویزاهای کوتاه مدت اتریش است؛ که دارنده این نوع ویزای اتریش می تواند؛ برای مدت حداکثر 90 روز جهت درمان و انجام معالجات پزشکی در اتریش اقامت داشته باشد.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت اتریش (Austrian Study Visa)

اتباع خارجی که قصد شرکت در یک دوره آموزشی کوتاه مدت ( حداکثر 90 روز) را در یکی از موسسات آموزشی اتریش دارند؛ باید جهت اخذ ویزای تحصیلی کوتاه مدت اتریش اقدام نمایند.

ویزای اتریش برای ورزشکاران، افراد فرهنگی و هنری (Austrian Visa for Cultural, Sports, and Film Crews)

اتباع خارجی که با هدف شرکت در رویداد های فرهنگی، فیلم، فعالیت های ورزشی و … قصد سفر کشور اتریش را دارند؛ باید پیش از سفر به کشور اتریش، ویزای کوتاه مدت اتریش را برای شرکت در رویدادهای ورزشی ، فرهنگی و … اخذ نمایند.

انواع ویزای بلند مدت اتریش

اتباع کشورهای خارجی که قصد اقامت در اتریش برای مدت بیش از 3 ماه دارند؛ باید یکی از انواع ویزاهای بلند مدت اتریش را که به ویزای نوع D اتریش معروف است؛ اخذ نمایند. در ادامه متداول ترین انواع ویزاهای بلند مدت اتریش را معرفی می نماییم:

ویزای دانشجویی اتریش (Austria Student Visa)

دانشجویان کشورهای خارجی که برای مدت بیش از 3 ماه، قصد تحصیل در یکی از موسسات آموزشی اتریش را دارند؛ باید نسبت به اخذ ویزای دانشجویی اتریش اقدام نمایند. البته اثبات پذیرش تحصیلی از یکی از موسسات آموزشی اتریش و آشنایی با زبان آلمانی برای شرکت در برنامه های آموزشی اتریش الزامی است.

ویزای کار اتریش (Austria Employment Visa)

ویزای کار اتریش، برای اتباع کشورهای ثالث که قصد کار و اشتغال زایی در کشور اتریش را دارند؛ صادر می شود. ویزای کار بلند مدت اتریش به 3 نوع ویزای کار 1 ساله اتریش (Beschäftigungsbewilligung)، ویزای کار 2 ساله اتریش (Arbeitserlaubnis) و ویزای کار اتریش بدون محدودیت زمانی برای 5 سال ( Befreiungsschein ) تقسیم می شود. لازم به ذکر است؛ متقاضی باید برای دریافت ویزای کار بلند مدت اتریش به ترتیب ذکر شده در بالا اقدام نماید و نمی تواند از ابتدا برای دریافت مجوز 5 ساله اقدام کند.

ویزای جستجوی کار اتریش (Austria Job Seeker Visa)

ویزای job seeker یا جستجوی کار اتریش، برای اتباع کشورهای ثالث که با هدف جست و جوی کار در اتریش قصد سفر به کشور اتریش را دارند؛ صادر می شود. ویزای جستجوی کار اتریش به دارنده خود این امکان را می دهد؛ تا برای مدت شش ماه جهت جست و جوی کار در اتریش در این کشور اقامت داشته باشد. در صورتی که متقاضی در بازه 6 ماهه اقامت در اتریش، موفق به پیدا کردن کار در اتریش شود؛ می تواند جهت دریافت ویزای کار اتریش اقدام نماید. ویزای جست و جوی کار اتریش، معمولا برای فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش، افراد متخصص از جمله مدیران ارشد، دانشمندان و … صادر می شود.

ویزای پیوستن به خانواده اتریش (Austria Family Reunion Visa)

شهروندان اتریش یا افرادی که اجازه اقامت اتریش را دارند؛ می توانند برای اعضای درجه 1 خانواده خود که تابعیت کشورهای ثالث را دارند؛ ویزای پیوستن به خانواده اتریش را اخذ نمایند. اعضای درجه 1 خانواده شامل همسر، فرزندان زیر 18 سال و بستگان دیگر تحت شرایط خاص است. متقاضیان اخذ ویزای پیوستن به خانواده اتریش باید با زبان آلمانی در سطح مبتدی آشنایی داشته باشند.

ویزای محقق اتریش (Austria Researcher Visa)

ویزای تحقیقاتی اتریش، برای اتباع کشورهای ثالث که دارای قرارداد کاری با یک موسسه تحقیقاتی در اتریش برای مدت بیش از 3 ماه هستند؛ صادر می شود.

ویزای دوره زبان اتریش (Austria Language Course Visa)

ویزای دوره زبان اتریش، برای اتباع کشورهای ثالث که با هدف آموزش زبان آلمانی در یک دوره 3 الی 6 ماهه قصد اقامت در اتریش را دارند؛ صادر می شود. اتباع خارجی در صورتی که از موسسه پذیرنده در اتریش دارای نامه هستند؛ همچنین از تمکن مالی کافی، بیمه و محل اقامت مناسب در اتریش برخوردار هستند؛ واجد شرایط دریافت ویزای دوره زبان اتریش هستند.

ویزای فریلنسر اتریش (Austria Freelancer Visa)

اتباع کشورهای ثالث که از امکانات معیشتی، بیمه درمانی و اقامت مناسب در اتریش برخوردار هستند؛ در صورتی که به طور مستقل قصد انجام فعالیت حرفه ای و تخصصی در اتریش را دارند؛ باید جهت اخذ ویزای فریلنسر اتریش اقدام کنند.

اقامت دائم اتریش از طریق کارت قرمز سفید قرمز

اتریش، یکی از ثروتمند ترین و پیشرفته ترین کشورهای اروپا است و محل اقامتی جذاب و فوق العاده برای زندگی و کار می باشد. افرادی که دارای اقامت اتریش هستند؛ می توانند بدون اخذ ویزا به کشورهای منطقه شنگن سفر کنند.

افرادی که EEA یا تابعیت کشور سوئیس را نداشته باشند؛ در صورتی که قصد اقامت در کشور اتریش را برای مدت زمان بیش از 6 ماه دارند؛ باید اقامت اتریش را اخذ نمایند. متقاضیانی که قصد دریافت اقامت دائم اتریش را دارند؛ باید حداقل بین 6 تا 10 سال بدون وقفه در اتریش زندگی کرده باشند.

لازم به ذکر است؛ اتباع کشورهای ثالث که قصد اقامت در اتریش را برای مدت حداکثر 6 ماه دارند؛ نیازی به اخذ اقامت اتریش ندارند و تنها لازم است؛ برای اخذ ویزای اتریش اقدام نمایند.

روش های متفاوتی برای اخذ اقامت دائم اتریش وجود دارد که در ادامه به نحوه دریافت اقامت دائم اتریش از طریق کار می پردازیم:

شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق کار

درخواست متقاضیان اخذ کارت قرمز – سفید – قرمز اتریش از طریق AMS ( اداره کار کشور اتریش ) مورد ارزیابی قرار می گیرد و در صورتی که متقاضی موفق به کسب حداقل 70 امتیاز از 100 امتیاز شود؛ می تواند ویزای کاری اتریش و کارت قرمز – سفید – قرمز اتریش را دریافت نماید. از عوامل تاثیرگذار در امتیاز کسب شده توسط متقاضی می توان به سابقه تحصیلی، تجربه حرفه ای، زبان و سن اشاره کرد.

کارت RED – WHITE- RED اتریش

اتباع کشورهای ثالث، در صورتی که قصد زندگی و کار در کشور اتریش را دارند؛ باید برای اخذ کارت قرمز – سفید – قرمز اتریش اقدام نمایند. لازم به ذکر است؛ اعضای خانواده دارندگان کارت قرمز – سفید – قرمز اتریش نیز می توانند برای اخذ این کارت درخواست دهند.

کارت قرمز سفید قرمز اتریش، دارای اعتبار 24 ماهه است و دارنده این کارت مجاز به استخدام توسط کارفرمای مشخص شده در درخواست در مدت زمان مشخص را دارد.

در صورتی که به یکی از گروه های زیر تعلق داشته باشید؛ واجد شرایط دریافت کارت قرمز سفید قرمز اتریش هستید :

 1. بنیانگذاران استارت آپ
 2. فارغ التحصیلان دانشگاه ها، کالج ها و موسسات آموزش عالی اتریش
 3. افرادی که در زمینه خاصی دارای مهارتی خاص و فوق العاده ای هستند.
 4. کارگران ماهر و با تجربه در مشاغلی که برای آنها کمبود نیروی کار است.
 5. اخذ کارت قرمز- سفید قرمز اتریش از طریق خود اشتغالی

شرایط دریافت کارت RED – WHITE- RED اتریش

  • برای اخذ کارت قرمز- سفید قرمز اتریش لازم است؛ یک درآمد شخصی ثابت و منظم داشته باشید؛ تا بتوانید هزینه های زندگی خود را بدون کمک های رفاهی مقامات محلی اتریش تامین کنید. متقاضیان اخذ کارت قرمز سفید قرمز اتریش، باید در درخواست کارت قرمز سفید قرمز اتریش یا کارت آبی (EU)، درآمد ماهانه خود را که باید مطابق با قانون بیمه اجتماعی ASVG باشد؛ ذکر نمایند.
 • پوشش بیمه سلامت برای اخذ اقامت اتریش:

متقاضیان اخذ اقامت اتریش، باید دارای پوشش بیمه درمانی باشند. در صورتی که در کشور اتریش شاغل هستید و دارای بیمه عمومی و اجتماعی هستید؛ نیازی به اخذ پوشش درمانی ندارید.

 • داشتن محل اقامت مناسب :

متقاضیان اخذ اقامت دائم اتریش، باید مدارکی که نشان دهنده برخورداری از محل اقامت مناسب در اتریش است؛ ارائه دهند. بدین منظور متقاضی باید اجاره نامه و هزینه های ماهانه محل اقامت خود را ارائه دهد.

 • متقاضی نباید تهدیدی برای نظم و امنیت عمومی اتریش داشته باشد.
 • تابعیت کشور دیگری را نداشته باشد.
 • به زبان آلمانی تسلط داشته باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای اتریش

بخش مهمی از روند درخواست ویزای اتریش، جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا است. متقاضیان ویزای اتریش، پس از انتخاب نوع ویزای مورد نیاز خود که با توجه به هدفشان از سفر به اتریش مشخص می شود؛ باید شرایط اخذ ویزای اتریش را بررسی نموده و مدارک لازم جهت دریافت ویزای اتریش را جمع آوری کنند. البته برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اتریش در میان مدارک عمومی قرار دارند؛ به این معنا که در تمامی انواع ویزاهای اتریش باید ارائه شوند و متقاضی اخذ ویزای اتریش بدون توجه به نوع ویزایی که می خواهد دریافت کند؛ باید این مدارک را در جلسه مصاحبه وقت سفارت اتریش حتما همراه خود داشته باشد.

مدارک عمومی مورد نیاز جهت اخذ ویزای کوتاه مدت اتریش

 • تکمیل فرم درخواست ویزای اتریش
 • دو قطعه عکس با زمینه روشن که شرایط عکس ویزای اتریش به صورت زیر است:
 1. دو قطعه عکس کاملا مشابه و یکسان که حداکثر برای شش ماه گذشته باشند.
 2. ابعاد عکس مورد نیاز برای ویزای اتریش 35 در 45 میلی متر است.
 3. عکس ویزای اتریش باید رنگی باشد و عکس سیاه و سفید قابل قبول نیست.
 4. در حدود 70 الی 80 درصد از عکس ویزای اتریش را باید سر متقاضی پوشش دهد. همچنین از نوک پایین چانه تا پیشانی به وضوح نمایان باشد.
 5. پس زمینه عکس ویزای اتریش، باید روشن و بدون الگو، ترجیحا خاکستری روشن باشد.
 6. نگاه متقاضی ویزای اتریش باید مستقیم به دوربین باشد.
 7. چهره متقاضی ویزای اتریش در عکس، باید کاملا خنثی و بدون لبخند باشد.
 8. از پوشیدن لباس فرم و یا رنگ متناسب با رنگ پس زمینه عکس پرهیز شود.
 9. به غیر از موارد پزشکی عکس متقاضی ویزای اتریش نباید با عینک گرفته شود. در صورتی که استفاده از عینک ضروری است؛ چشمان متقاضی باید کاملا دیده شوند و بدون انعکاس نور باشند.
 10. کیفیت عکس ویزای اتریش باید حداقل 600 dpi باشد.
 • داشتن پاسپورت معتبر که حداقل دارای دو صفحه خالی باشد. ( پاسپورت متقاضی ویزای اتریش، باید حداقل 6 ماه بیشتر از اقامت برنامه ریزی شده متقاضی برای سفر به منطقه شنگن اعتبار داشته باشد.)
 • ارائه کپی ویزاهای شنگن قبلی متقاضی ویزای اتریش ( در صورت وجود)
 • متقاضی ویزای اتریش، باید هدف خود از سفر به اتریش را برای سفارت اتریش بیان کند و همچنین برنامه دقیق از سفر خود به کشور اتریش ارائه دهد. نامه ویزای شنگن باید شامل موارد زیر باشد :
 1. هدف متقاضی از سفر به اتریش یا دیگر کشورهای عضو شنگن
 2. متقاضی ویزای اتریش، باید نحوه تامین هزینه سفر به اتریش را بیان نماید. ( بودجه شخصی یا حامی مالی)
 3. در صورت داشتن اسپانسر مالی، باید نسبت اسپانسر با متقاضی ذکر شود و دلیل حمایت مالی اسپانسر از متقاضی بیان شود.
 4. ارائه برنامه سفر
 5. متقاضی ویزای اتریش، باید در نامه ویزای شنگن علت بازگشت به کشور خود را نیز به طور کامل توضیح دهد.

در حال حاضر بسیاری از سفارت ها از خدمات VFS برای جمع آوری اسناد و تحویل پاسپورت استفاده می کنند. بنابراین متقاضی ویزای اتریش، فرصت محدودی برای مکالمه با افسران ویزا و توضیح جزئیات دارد و از آنجا که افسران ویزا با توجه به اسنادی که متقاضی ویزای اتریش ارائه می دهد؛ درباره تایید یا ریجکت ویزای اتریش تصمیم گیری می نمایند؛ لذا نامه ویزای شنگن باید با جزییات کامل ارائه شود.

 • ارائه رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور اتریش و ارائه واچر هتل
 • اخذ بیمه سفر شنگن با پوشش حداقل 30 هزار یورو
 • اثبات وضعیت مدنی متقاضی ویزای اتریش شامل سند ازدواج، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر و …
 • اثبات داشتن تمکن مالی کافی برای اقامت در اتریش که شامل موارد زیر می باشد :
 1. گردش مالی شش ماهه آخر حساب متقاضی ویزای اتریش
 2. ارائه نامه تمکن مالی
 3. داشتن کردیت کارت
 4. اثبات داشتن شغل و ارائه مدارک شغلی متقاضی ویزای اتریش
 5. ارائه نامه ای از کارفرما که موقعیت شغلی، حقوق، مدت اشتغال، مدت تعطیلات مجاز و هدف متقاضی از سفر به اتریش را بیان می کند.
 6. ارائه حکم بازنشستگی متقاضی ویزای اتریش (در صورت وجود)
 7. در صورتی که متقاضی ویزای اتریش دارای شغل آزاد می باشد؛ ارائه گواهی ثبت شرکت و جزئیات درآمد متقاضی
 8. در صورتی که قصد دارید؛ با حمایت مالی شخص دیگری که مقیم اتریش است به اتریش سفر کنید؛ ارائه مدارک sponsorship (حمایت مالی) الزامی است.
 9. ارائه اظهارنامه حامی متقاضی ویزای اتریش که نشان می دهد؛ اسپانسر از توانایی کافی برای حمایت مالی از متقاضی ویزای اتریش در طول اقامت وی در کشور اتریش برخوردار است.
 10. ارائه نامه اشتغال اسپانسر متقاضی ویزای اتریش که نشان دهنده میزان حقوق دریافتی او است.
 11. ارائه فیش حقوقی اسپانسر متقاضی ویزای اتریش ( 3 الی 4 فیش حقوقی آخر وی )
 12. ارائه نامه حساب اسپانسر متقاضی ویزای اتریش که نشان دهنده روز افتتاح حساب، کل مبلغ واریز شده به حساب وی در یک سال گذشته و مانده حساب او باشد.
 13. در صورتی که متقاضی ویزای اتریش درکشور خود یا هر مکان دیگری دارای املاک و مستغلات است؛ باید اسناد مالکیت ضمیمه مدارک شوند. داشتن سند مالکیت نشان دهنده آن است که متقاضی ویزای اتریش قصد ماندن در اتریش را ندارد؛ و از این جهت امتیاز بزرگی برای اخذ ویزای اتریش محسوب می شود.
 14. ارائه فیش های واریزی درخواست ویزای اتریش

یکی از نکات مهم درباره جمع آوری مدارک لازم برای اخذ ویزای اتریش آن است که مدارک باید به زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشوری که قرار است مصاحبه در آن برگزار شود؛ ارائه شوند. در غیر این صورت مدارک باید ترجمه شوند و ترجمه آنها توسط مترجم ذی صلاح تایید شود.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای دانشجویی اتریش

در صورتی که متقاضی ویزای تحصیلی اتریش هستید؛ باید علاوه بر مدارک عمومی مورد نیاز جهت دریافت ویزای اتریش، مدارک مربوط به پذیرش تحصیلی از یکی از موسسات آموزشی اتریش را نیز به سفارت اتریش ارائه دهید. متقاضی ویزای تحصیلی اتریش، باید مدارک مربوط به پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی را نیز به سفارت تحویل دهد.

مدارک لازم جهت دریافت انواع ویزای شنگن به اتریش

مدارک مورد نیاز برای ویزای ترانزیت فرودگاهی شنگن به اتریش

 • نخستین شرط برای دریافت ویزای ترانزیت شنگن به اتریش، آن است که کشور شما در لیست کشورهای واجد شرایط دریافت ویزای ترانزیت اتریش باشد.
 • ارائه ویزای معتبر (در صورت نیاز) برای سفر به کشور نهایی
 • ارائه بلیط پرواز به کشور نهایی

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی شنگن به اتریش

 • پرینت 6 ماهه آخر حساب بانکی
 • ارائه برنامه سفر با ذکر موارد زیر:
 1. هدف از سفر به اتریش
 2. طول مدت اقامت در اتریش( تاریخ دقیق ورود و خروج از اتریش)
 3. ارائه واچر هتل
 4. ذکر مکان هایی که قصد بازدید از آنها را دارید؛ یا فعالیت هایی که قصد شرکت در آنها را دارید.
 5. اثبات تمکن مالی کافی جهت تامین هزینه های سفر به اتریش

مدارک مورد نیاز برای ویزای بازدید کننده شنگن به اتریش

 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه مدارکی که نشان دهد؛ شما در تمام مدت اقامت در اتریش، از تمکن مالی کافی جهت تامین هزینه های زندگی در اتریش برخوردار هستید. جهت اثبات تمکن مالی باید مدارک زیر ارائه شوند:
 1. ارائه صورتحساب بانکی
 2. در صورتی که از اسپانسر مالی برخوردار هستید؛ ارائه نامه حمایت مالی ضروری است.
 3. ارائه برنامه سفر
 4. ارائه دعوتنامه از طرف یک شهروند اتریش که دارای امضای میزبان باشد.
 5. ارائه کپی پاسپورت میزبان
 6. ارائه ضماتنامه الکترونیکی (EVE)

میزبان شما در اتریش، باید جهت دریافت شماره شناسه EVE به پلیس محلی بیگانگان در محل زندگی خود در اتریش مراجعه کند. مرجع EVE اطلاعات لازم را ظرف مدت حداکثر 48 ساعت به سفارت اتریش در کشور محل اقامت شما ارسال می کند.

متقاضی ویزیتور ویزای اتریش، باید در جلسه وقت سفارت اتریش، شماره شناسه EVE را که از میزبان خود در اتریش دریافت نموده است؛ ارائه دهد.

جهت دریافت شماره شناسه EVE باید مدارک زیر ارائه شوند:

پاسپورت میزبان

ثبت نام پلیس

صورتحساب بانکی میزبان

آخرین فیش حقوقی میزبان

قرارداد اجاره

شماره پاسپورت متقاضی ویزیتور ویزای اتریش

تاریخ تولد متقاضی ویزیتور ویزای اتریش

محل تولد متقاضی ویزیتور ویزای اتریش

نشانی متقاضی ویزیتور ویزای اتریش

مدارک مورد نیاز برای ویزای شنگن تجاری به اتریش

 • ارائه دعوتنامه از طرف یک شرکت اتریشی، به همراه آدرس دقیق شرکت و تاریخ بازدید متقاضی
 • ارائه نامه از طرف کارفرما که هدف متقاضی از سفر به اتریش در آن ذکر شده است.
 • ارائه نامه تمکن مالی بانک برای 6 ماهه گذشته
 • اساسنامه باید در نسخه اصلی (ثبت شده در شرکت های سهامی) ارسال شود.
 • ارائه مجوز کسب و کار (تمدید اول و مجوز فعلی)
 • اثبات تمکن مالی (در مورد هزینه های متقاضی در طول اقامت در اتریش، کارفرما یا شریک شرکت باید پوشش هزینه های متقاضی را در نامه ذکر کنند.)

مدارک مورد نیاز برای ویزای شنگن پزشکی به اتریش

 • ارائه گواهی پزشکی صادر شده از کشور متقاضی که نشان می دهد؛ متقاضی در اتریش نیاز به درمان پزشکی دارد.
 • ارائه تاییدیه پزشکی همراه با تاریخ از یک پزشک اتریشی یا بیمارستانی واقع در اتریش، که وضعیت پزشکی شما را تایید می کند.
 • فیش پرداخت هزینه های پزشکی
 • تایید رسمی درمان / قرار ملاقات توسط موسسه پزشکی پذیرنده در اتریش
 • اثبات برخورداری از تمکن مالی کافی جهت پرداخت هزینه های درمان و سایر هزینه های مربوطه در طول دوره اقامت در اتریش

مراحل درخواست ویزای کوتاه مدت اتریش

 • اولین قدم از مراحل درخواست ویزای اتریش، بررسی واجد شرایط بودن جهت اخذ ویزای اتریش می باشد.
 • انتخاب نوع ویزای اتریش با توجه به هدف از سفر به اتریش
 • تکمیل فرم درخواست ویزای اتریش
 • جمع آوری مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اتریش
 • تعیین وقت ملاقات و شرکت در VFS
 • پرداخت هزینه های درخواست ویزا و خدمات مربوط به آن در VFS به صورت نقدی با ارز یورو

در چه صورت می توان جهت اخذ ویزای شنگن از اتریش اقدام کرد؟

 • در صورتی که اتریش تنها کشوری است که قصد سفر به آن را دارید.
 • اگر اتریش مقصد اصلی سفر شما است و با وجود بازدید از کشورهای دیگر حوزه شنگن، روزهای بیشتری در اتریش اقامت دارید.
 • در صورتی که از طریق اتریش وارد حوزه شنگن می شوید.

لازم به ذکر است؛ شما نمی توانید از کشوری که در حال حاضر در آن ویزا هستید؛ جهت دریافت ویزای کوتاه مدت اتریش اقدام کنید.

مدت زمان لازم جهت صدور ویزای اتریش

در شرایط عادی مدت زمان لازم جهت صدور ویزای شنگن اتریش، بین 15 الی 30 روز است. در صورت منحصر به فرد بودن پرونده متقاضی یا بالا بودن تعداد درخواست های ویزا در سفارت یا کنسولگری اتریش، ممکن است؛ بررسی پرونده متقاضی و صدور ویزا بیشتر از 60 روز طول بکشد.

لازم به ذکر است؛ متقاضی ویزای کوتاه مدت اتریش می تواند؛ حداکثر 3 ماه قبل از سفر به اتریش جهت دریافت ویزای کوتاه مدت اتریش اقدام نماید.

هزینه اخذ ویزای اتریش:

هزینه به یورو نوع درخواست ویزای کوتاه مدت اتریش
80 یورو ویزای کوتاه مدت اتریش برای بزرگسالان
40 یورو ویزای کوتاه مدت اتریش برای کودکان بین 6 تا 12 سال
رایگان ویزای کوتاه مدت اتریش برای کودکان زیر 6 سال

اخذ نوبت مشاوره ویزای اتریش

240_F_301611211_F7IpyxNggrjFKIIqjYCojAsWY8xSPefV

شما می توانید جهت اخذ نوبت مشاوره ویزای اتریش و استفاده از راهنمایی های متخصصین مجرب ما در شرکت مهاجرتی مانیا مهاجر از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:

 • پر کردن فرم ارزیابی مشاوره اخذ ویزای اتریش از طریق سایت مانیا مهاجر که اطلاعاتتان توسط مشاورین مجرب و زبده این شرکت بررسی می شود و در صورت واجد الشرایط بودن با شما تماس گرفته می شود.
 • متقاضیان دریافت نوبت اخذ مشاوره ویزای اتریش همچنین می توانند از طریق تماس تلفنی با دفتر مهاجرتی مانیا مهاجر اطلاعات و شرایط خود را به متخصصین ما در این مجموعه توضیح دهند و در صورت واجد الشرایط بودن برایشان نوبت وقت مشاوره اخذ ویزای اتریش تعیین می شود.

سوالات متداول ویزای اتریش

صدور ویزای اتریش چقدر طول می کشد؟

بین 2 الی 3 هفته

آهزینه ویزا اتریش چگونه باید پرداخت شود؟

هزینه ویزای اتریش و خدمات مربوط به آن باید به صورت حضوری، هنگام مراجعه به مرکز درخواست ویزا با ارز یورو پرداخت شود.

آیا باید برای دریافت ویزای اتریش شخصا اقدام کرد؟

متقاضیان ویزای اتریش، برای تکمیل مراحل بایومتریک باید شخصا درخواست ویزا را در مرکز درخواست ویزا ارائه دهند.

مرکز درخواست ویزای اتریش (VFS) در کجا واقع شده است؟

تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، مرکز هروی سنتر، طبقه 4

چگونه می توان ثابت کرد که جهت درخواست ویزای اتریش به مرکز درخواست ویزای اتریش مراجعه شده است؟

وقتی درخواست متقاضی ویزای اتریش در سیستم مرکز درخواست ویزا ثبت می شود؛ بابت هزینه هایی که توسط متقاضی پرداخت شده است؛ رسید صادر می شود.

در صورت ریجکت ویزای اتریش، آیا باید پیش از اقدام جهت درخواست مجدد صبر کرد؟

بهتر است؛ پس از برطرف کردن شرایطی که باعث ریجکت ویزای اتریش شده است؛ مجددا جهت دریافت ویزای اتریش اقدام نمود.

خدمات مانیا مهاجر

picup

ویزا

با ما برای سخت‌ترین ویزاها اقدام کنید. دریافت انواع ویزای کانادا، شنگن، استرالیا، انگلستان و ژاپن...

tour

تور

بهترین پروازها و هتل‌ها، با همراهی لیدر فارسی‌زبان در طول گشت‌های ویژه را با تورهای مانیا مهاجر تجربه کنید.