بیمه مسافرتی

هر آنچه که نیاز است در مورد بیمه مسافرتی بدانید، ما در این صفحه ارائه کرده ایم. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما در مانیا مهاجر استفاده نمایید.

6
6

بیمه مسافرتی

هر آنچه که نیاز است در مورد بیمه مسافرتی بدانید، ما در این صفحه ارائه کرده ایم. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما در مانیا مهاجر استفاده نمایید.

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی (Travel Insurance) با هدف پوشش هزینه های درمانی مسافران در کشور مقصد در صورت بروز حوادث خاص پیش از سفر آنها صادر می شود تا با آرامش خاطر بیشتری سفر کنند و در صورت بروز حوادث غیر منتظره بتوانند هزینه های درمان خود در کشور مقصد را از شرکت بیمه با توجه به شرایط و پوشش بیمه مسافرتی خود دریافت نمایند.

در صورت بروز حوادث خاص نحوه پرداخت هزینه های بیمه شده توسط شرکت بیمه به چه صورت است؟

در صورتی که فرد بیمه شده نیاز به دریافت فوریت های پزشکی و استفاده از خدمات ارائه شده توسط شرکت بیمه مسافرتی خود داشته باشد، باید پیش از استفاده از خدمات درمانی با شرکت بیمه مسافرتی خود تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز را اعلام نماید و از خدمات بیمه سفری خود استفاده کند.

لازم به ذکر است در صورتی که فرد بیمه شده نتواند به هر دلیلی از خدمات بیمه مسافرتی خود در کشور مقصد استفاده کند، پس از بازگشت به کشور خویش و با مراجعه به دفتر مرکزی بیمه و ارائه کلیه مدارک مربوط به پرونده خویش می تواند از خدمات بیمه مسافرتی استفاده نماید.

بیمه مسافرتی شنگن

بیمه مسافرتی یکی دیگر از مدارکی است که متقاضیان اخذ ویزا کشورهای واجد شرایط دریافت ویزا از جمله متقاضیان اخذ ویزای شنگن باید در چک لیست مدارک خود به سفارت ارائه دهند.

شرکت های مختلفی بیمه مسافرتی شنگن را ارائه می دهند که از آن جمله می توان به بیمه سامان، بیمه ایران، بیمه ملت و … اشاره کرد. هر کدام از شرکت های بیمه مسافرتی شرایط و پوشش بیمه متفاوتی را دارند که متقاضیان اخذ بیمه مسافرتی شنگن پس از بررسی این موارد می توانند بیمه مسافرتی شنگن خود را از شرکت مورد نظر خریداری نمایند.

یکی از نکات قابل توجه درباره بیمه مسافرتی شنگن آن است که شرکت بیمه مسافرتی باید هزینه های فرد بیمه شده را تا سقف 30 هزار یورو پوشش دهد.

مواردی که بیمه مسافرتی پوشش می دهد

  • پوشش هزینه های درمان و معالجه در کشور مقصد:

در صورتی که در طول سفرتان در کشور مقصد برایتان حادثه ای ایجاد شود که لازم باشد در کشور مقصد تحت معالجه قرار بگیرید و یا بستری شوید شرکت بیمه ای که بیمه مسافرتی خود را از آن تهیه نموده اید، هزینه های مربوط به درمان شما را پرداخت می کند.

لازم به ذکر است در صورتی که فرد بیمه شده برای مدت بیش از 10 روز متوالی در بیمارستانی در کشور مقصد بستری شود و در صورت تقاضای فرد بیمه شده، شرکت بیمه مسافرتی وی، هزینه های مربوط به انتقال یک همراه از ایران را که شامل بلیط رفت و برگشت و مخارج اقامتی می باشد را پوشش می دهد.

البته هزینه های مربوط به دندانپزشکی در صورتی که فرد بیمه شده به صورت غیر منتظره و ناگهانی در کشور مقصد دچار درد دندان شده باشد و شرکت بیمه مسافرتی وی این مورد را پوشش دهد توسط بیمه قابل پرداخت است.

لازم به ذکر است بیمه مسافرتی هزینه های مربوط به زیبایی و بیماری هایی که از قبل سابقه داشته اند را پوشش نمی دهد.

  • پوشش هزینه های دارو:

در صورتی که مسافر در کشور مقصد داروهای خود را گم کند و مستنداتی دال بر این ادعای خود داشته باشد، بیمه هزینه های مربوط به خرید دارو در کشور مقصد را پرداخت می کند.

  • هزینه های بازگشت مسافر در صورت بروز حوادث خاص:

در شرایط بحرانی مثل بروز جنگ، سیل، سونامی ، زلزله و … شرکت بیمه مسافرتی هزینه های مربوط به بازگشت مسافر به کشور خویش را پرداخت می کند.

البته در صورتی که اقوام درجه یک و یا بلافصل بیمه شده فوت شوند، در صورتی که فرد بیمه شده نتواند از بلیط خود برای بازگشت به کشورش استفاده کند ، هزینه های مربوط به بلیط بازگشت به میهن فرد بیمه شده  توسط شرکت بیمه مسافرتی پرداخته می شود.

  • هزینه های مربوط به انتقال پیکر بیمه شده متوفی به کشور خویش:

در صورت فوت مسافر در کشور مقصد شرکت بیمه مسافرتی هزینه های مربوط به بازگشت پیکر متوفی به مهین خویش را پرداخت می کند.

مدت زمان اعتبار بیمه مسافرتی

به طور کلی اعتبار بیمه مسافرتی از زمانی که مهر خروج از کشور در پاسپورت فرد بیمه شده درج می شود، شروع می شود و تا پایان مدت زمان انقضای بیمه مسافرتی صادر شده دارای اعتبار است.

قیمت بیمه مسافرتی

چه مواردی در قیمت بیمه مسافرتی تاثیر گذار هستند؟

به طور کلی سن فرد بیمه شده، طول سفر و مقصد سفر از مهمترین عوامل تعیین کننده در قیمت بیمه مسافرتی هستند.

خدمات مانیا مهاجر

picup

ویزا

با ما برای سخت‌ترین ویزاها اقدام کنید. دریافت انواع ویزای کانادا، شنگن، استرالیا، انگلستان و ژاپن...

tour

تور

بهترین پروازها و هتل‌ها، با همراهی لیدر فارسی‌زبان در طول گشت‌های ویژه را با تورهای مانیا مهاجر تجربه کنید.